Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, ja skończyłam matematykę stosowaną na UW, ale to mi nie wystarczy i poszukiwałam studiów artystycznych, żeby zrobić drugi kierunek. Znalazłam Grafikę na Wydziale Sztuki w Radomiu. Super tam się studiuje! Polecam, wiele specjalizacji - wiele możliwości. Można od razu przejść na drugi stopień, jak się już ma magistra i to niekoniecznie z kierunku artystycznego :) wtedy dwa lata studiów zaocznych i ma się magistra sztuki w kieszeni (oczywiście jak się obronię). Pozdrawiam i polecam:http://uniwersytetradom.pl/redirect.php?action=setcategory&id=1783

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was studiuje administrację? Zastanawiam się nad tym kierunkiem i ciekawą mnie opinie innych na jego temat. I czy jest ktoś kto studiuje/studiował prawo na UKSW?

Po co chcesz to studiować? Nie lepiej od razu iść do pracy? A tak to zmarnujesz 3 lata albo 5 studiów a i tak potem wylądujesz na kasie w sklepie albo w MCdonalds

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co chcesz to studiować? Nie lepiej od razu iść do pracy? A tak to zmarnujesz 3 lata albo 5 studiów a i tak potem wylądujesz na kasie w sklepie albo w MCdonalds

Być może będzie tak, że wyląduje w Macu, ale po 1. czy po innym kierunku tak nie będzie? 2. Czasy się zmieniają, nigdy nie wiesz co będzie potrzebne za 5-10, a już zupełnie za 20 lat. Oczywiście, w tej chwili studia na tym kierunku dają mniejsze możliwości niż te techniczne, ale nie wszyscy muszą na nie iść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100%, ogólniak z założenia to taka "szkoła przejściowa". Poza wszystkim, studia warto robić dla siebie, żeby się rozwinąć, poszerzyć horyzonty, rozwinąć pasję. A co będzie później, to jak wróżenie z fusów. Ja studiuję Podyplomówki z zarządzania Organizacjami Sektora Publicznego na tej uczelni - WSB w Poznaniu i nie narzekam, mimo że jestem na drugim roku pracę juz mam. :) Więc chyba nie ma się co tak źle nastawiać. A mowili mi wszyscy na początku że to taka "wąska dziedzina".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja studiowałam filologię polską ze specjalnością komunikacja społeczna i język mediów :-) Połączyłam w tych studiach zamiłowanie do książek z zainteresowaniami związanymi z reklamą i marketingiem, w zawodzie zaczęłam pracować jeszcze w czasie studiów i teraz również pracuję zgodnie z wykształceniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja studiuje FiR na Uczelni Łazraskiego i jestem bardzo zadowolona:) Moja siostra poleciła mi tą uczelnię i w żadnym wypadku nie żałuje. Po FiR myślałam o zapisaniu się na studia magisterskie po angielsku, co o tym myślicie?  http://rekrutacja.lazarski.pl/oferta-edukacyjna/studia-magisterskie/studia-magisterskie-anglojezyczne/podwojny-dyplom-msc-in-international-business-economics/international-business-economics/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami sobie myślę, czy dobrze zrobiłąm idąc na studia. Ptrząc co teraz się dzieje w kraju mam pewne obawy, że te 5 lat to będzie straconym czasem. Moją pasją jest fotografia i grafika i komputerowa. Będę chyba szła w tym kierunku. Zakupię sobie ten kurs, podszkolę się i będę łapała zlecenia z oferii czy zleceń przez net. Ktoś już tak robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami sobie myślę, czy dobrze zrobiłąm idąc na studia. Ptrząc co teraz się dzieje w kraju mam pewne obawy, że te 5 lat to będzie straconym czasem. Moją pasją jest fotografia i grafika i komputerowa. Będę chyba szła w tym kierunku. Zakupię sobie ten kurs, podszkolę się i będę łapała zlecenia z oferii czy zleceń przez net. Ktoś już tak robi?

 

To zależy czy przez cały czas chcesz tylko łapać zlecenia z oferii, czy chcesz się wyspecjalizować w tym co robisz i być profesjonalistą, który dość, że ma bogate portfolio to również ma do tego wiedzę? Ja jednak nie rezygnowałabym ze studiów, co nie zmienia faktu, że w między czasie można wykonywać rozmaite zlecenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami sobie myślę, czy dobrze zrobiłąm idąc na studia. Ptrząc co teraz się dzieje w kraju mam pewne obawy, że te 5 lat to będzie straconym czasem. Moją pasją jest fotografia i grafika i komputerowa. Będę chyba szła w tym kierunku. Zakupię sobie ten kurs, podszkolę się i będę łapała zlecenia z oferii czy zleceń przez net. Ktoś już tak robi?

 

Ja tak robiłem, przy czym zajmuje się programowaniem i będąc na studiach dorywczo robiłem stronki, do tego w wolnym czasie tworząc niewielkie aplikacje, które mogłem potem przedstawić w swoim portfolio. Tym sposobem zaraz po dyplomie dostałem pracę w SMT Software i dalszą naukę mam już równolegle z pracą, jednak bez ówczesnej freelancerki raczej bym sobie nie poradził, nie mówiąc już o tym, że prawdopodobnie nikt by mnie nie zatrudnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bez studiów to nie wylądujesz w MCdonalds? Studia przyjamniej dają szansę a po ogólniaku nie masz nic.

 

Hehe kolejne podejścia typowego młodego Polaka. Ja wychodzę z założenia , że studiować się powinno jak ma się na siebie pomysł. A same studiowanie dla papierku . BEZ SENSU. Pojście na kierunki , które dają praktycznie 0 szanse na zatrudnienie w zawodzie to jest po prostu nic innego jak wyrzucenie i pieniędzy i nerwów i przede wszystkim czasu w błoto.

Świat dynamicznie się zmienia, my młodzi musimy się w pewien sposób dostosowywać - takie czasy. Kropka

 

Czasami sobie myślę, czy dobrze zrobiłąm idąc na studia. Ptrząc co teraz się dzieje w kraju mam pewne obawy, że te 5 lat to będzie straconym czasem. Moją pasją jest fotografia i grafika i komputerowa. Będę chyba szła w tym kierunku. Zakupię sobie ten kurs, podszkolę się i będę łapała zlecenia z oferii czy zleceń przez net. Ktoś już tak robi?

Mój przyjaciel jest grafikiem komputerowym od jakiś 8 lat. Całkiem dobrze prosperuje. Ma firme w Polsce i w UK w Londynie.

Ma sporo pracy i dobrze mu się wiedzie.

BTW:

Ja jestem na V roku Inżynierii Naftowej  i Gazowniczej na specjalizacji Wiertnictwo Naftowe na AGH w Krakowie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe kolejne podejścia typowego młodego Polaka. Ja wychodzę z założenia , że studiować się powinno jak ma się na siebie pomysł. A same studiowanie dla papierku . BEZ SENSU. Pojście na kierunki , które dają praktycznie 0 szanse na zatrudnienie w zawodzie to jest po prostu nic innego jak wyrzucenie i pieniędzy i nerwów i przede wszystkim czasu w błoto.

 

Mylisz się co do mojego podejścia. Podejście zasługujące na krytykę to takie:" idę na studia, bo w ulotce napisano, że na pewno znajdę pracę." Trzeba rozróżniać pojęcia SZANSY i OBIETNICY. Wszystkie formy samorozwoju jakie podejmujemy (studia {poza kilkoma wyjątkami}, szkoły policealne, kursy itp) dają nam SZANSĘ na znalezienie wymarzonej pracy. Gwarancji nie da nam nikt.

Z pracą nigdy nie jest łatwo, trzeba dużo dać od siebie. Skończyły się czasy, kiedy po 8 klasach szkoły podstawowej można było znaleźć dobrą pracę a po technikum zostać kierownikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się co do mojego podejścia. Podejście zasługujące na krytykę to takie:" idę na studia, bo w ulotce napisano, że na pewno znajdę pracę." Trzeba rozróżniać pojęcia SZANSY i OBIETNICY. Wszystkie formy samorozwoju jakie podejmujemy (studia {poza kilkoma wyjątkami}, szkoły policealne, kursy itp) dają nam SZANSĘ na znalezienie wymarzonej pracy. Gwarancji nie da nam nikt.

Z pracą nigdy nie jest łatwo, trzeba dużo dać od siebie. Skończyły się czasy, kiedy po 8 klasach szkoły podstawowej można było znaleźć dobrą pracę a po technikum zostać kierownikiem.

 

Nie rozumiem czemu nawiązałeś do SZANSY, OBIETNICY . Cd. formy ulotki to jest zwykła Podyplomówki z reklamy uczelni , która chce przyciągnąć kandydata na ich kierunki ponieważ mają pieniądze z budżetu państwa od każdego studenta.

Gwarancji Ci nikt nie da. Szanse ktoś Ci da jak zobaczy , że nie zmarnowałeś 5 lat studiów. W każdym razie jeśli się zdecydujesz pójść na Administrację to będzie miał ogroomną konkurencję ludzką w zdobyciu wymarzonej , pierwszej pracy w zawodzie.

Bardzo wątpię , że w ostatnich 25 latach w Polsce po skończeniu technikum można było znaleść pracę na stanowisku kierowniczym .

Nie wiem jakie ty masz wyobrażenia po ukończeniu studiów ale jeśli myślisz bądź chciałbyś ... to dobrze że tylko "chciałbyś" . Nie ma takiej szansy. Tobie jako młodemu czlowiekowi potrzeba pracy,doświadczenia od niższego stanowiska  z możliwośćią pchania się do góry.

Nie rozumiem mojego pokolenia oraz młoddszego . Skończyć studia = zostać od razu kierownikiem :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.






×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.