Skocz do zawartości
Jaguar

Technologia, ale jaka?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Przyszedł czas, kiedy trzeba się zatrzymać i zastanowić się co w życiu dalej robić. Jest to cholernie skomplikowany temat i nie wiem od czego zacząć, ale ujmę to tak:

-Nie jestem umysłem ścisłym, ale wiem, że kierunki humanistyczne są nieprzyszłościowe i niepraktyczne. 

-Nie jestem najlepszy z matmy, ale  to przez lenistwo. Wiem, że jak się człowiek weźmie to efekty będą.

-Biorę pod uwagę tylko kierunki, które są wstanie nauczyć czegoś praktycznego, potrzebnego na „rynku pracy” .

-Nie wiąże swojej przyszłości z pracą w Polsce (chyba, że ten chory wyzysk padnie- radykalnie obniżą podatki)

-Z podstawowych dziedzin naukowych, bardzo interesuję się Geografią.

 

Teraz do rzeczy.

Po ogólnikowym zapoznaniu się z dostępnymi kierunkami, które nie są fabryką bezrobicia, wpadł mi w oko oczywiście kierunek techniczny, jakim jest Technologia Drewna.

Uwielbiam drewno jako materiał ;) , więc mam od razu dobre skojarzenia, ale co tak naprawdę kryje się za nazwą Technologia Drewna?

Ciekawie brzmi też Rewitalizacja dróg wodnych” czy „Recykling materiałów” albo „Technologie energii odnawialnej”

 

Nazwy mnie zaciekawiły, mają w sobie jakiś potencjał, ale jak jest w praktyce?

Nie chciałbym się przez 5 lat męczyć czystą matmą, jak jest na tych kierunkach? 

 

Chciałbym być fachowcem w jakiejś dziedzinie, właśnie poniekąd związaną z „ratowaniem ziemi”, dziedzinach przyrodniczych. (Chociaż technolog Drewna bardziej się przyczyni do degradacji środowiska  ;) )

Co sądzicie o tych kierunkach?

A i jakie przedmioty mam zdawać na maturze by myśleć o tego typu studiach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dobrze, że przyszedł ten czas na zastanowienie się. Fajnie, że szukasz kierunków z jednej strony praktycznych a z drugiej strony takich, które by Cię zainteresowały, ponieważ najgorszym co mógłbyś zrobić to iść na studia bez zainteresowania. 

 

O technologii drewna poczytasz więcej tutaj:

http://www.studia.net/technologia-drewna

 

O Rewitalizacji Dróg wodnych tutaj:

http://www.studia.net/rewitalizacja-drog-wodnych

 

Recykling materiałów:

http://www.studia.net/recykling-materialow

 

Technologie energii odnawialnej:

http://www.studia.net/technologie-energii-odnawialnej

 

 

Każdy z tych kierunków jest inny, przeczytaj i napisz co Cie zainteresowało i jakie masz konkretne pytania. Ale drogę masz jak najbardziej słuszną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym końcu wspomniałeś o jednej z ważniejszych rzeczy: przedmioty na maturze, koniecznie zainteresuj się tym tematem wcześniej. Na Technologię drewna brane są pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego z matematyki lub fizyki lub chemii lub Studia na kierunku biologia. W przypadku Rewitalizacji na UKW za geografię, fizykę lub chemię liczbę przyznanych punktów w postępowaniu rekrutacyjnym podwyższa się o 20%. Jeśli chodzi o Recykling materiałów, to znalazłam ten kierunek tylko na Politechnice Częstochowskiej i, z tego co widzę, w tym roku nie został otworzony (pewnie było za mało kandydatów). Technologia energii odnawialnej na SGGW - matematyka lub Studia na kierunku chemia lub fizyka i astronomia

 

Więcej o tych kierunkach dowiesz się z ich planów zajęć, poszukaj, poczytaj, porównaj :-). 

 

Jeszcze dodam, że jeśli chodzi np. o Technologię drewna na SGGW, to ta uczelnia prowadzi płatny program stażowy, współpracują z takimi przedsiębiorstwami jak Pfleiderer Polska, Ikea czy DLH Drewno, warto zwracać uwagę na takie rzeczy przy wyborze studiów. Każde miejsce stażu to potencjalne miejsce pracy :-). No i kasa, kasa, kasa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe pytanie UP, czy SGGW. Zarówno SGGW, jak i UP pozwala na osiągnięcie bardzo dobrego wykształcenia. Pod względem możliwości lepszym wyborem wydaje się SGGW ze względu na ogromny rozwój infrastruktury naukowej.

 

Myślę, że wybór głównie powinien skupić się na wyborze miasta, czyli na pytaniu: Warszawa, czy Poznań. Jeśli odpowiesz sobie na to pytanie to naturalnie wybierzesz uczelnie. Poznań jest dużym miastem z dużymi możliwościami rozwoju, a Warszawa to stolica, jednak nie wszystkim to odpowiada. Miasto ogromne z największymi możliwościami rozwoju i złapania dobrej pracy, z drugiej strony ceny są również najwyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.