Skocz do zawartości
takeme95

Jaki kierunek wybrać do moich predyspozycji?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

W głowie mam dla Ciebie wiele propozcji ale wciąż zbyt mało wiem o Tobie.

 

Pierwsza moja myśl to AWF, a kierunek to wychowanie fizyczne lub sport, a druga już nieco bardziej złożona to studia wojskowe na jednej z kilku uczelni, tylko nie wiem czy jesteś gotowy na służbę wojskową połączoną ze studiami. Wiąże się z tym obowiązek służby ale i żołd i darmowe jedzenie i zakwaterowanie oraz to, że po studiach karierę masz załatwioną, ponieważ dostajesz od razu przydział i pracę. Co o tym myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbyś pracować w służbie granicznej, to rzeczywiście Bezpieczeństwo wewnętrzne może Cię do tego przygotować. Gorzej, że obecnie jest to bardzo popularny kierunek - co widać po tym, jak często ktoś pyta o niego na Forum, ale też po tym, że liczba uczelni, na których można go studiować, stale się powiększa: http://www.kierunki.net/bezpieczenstwo-wewnetrzne. Gdybym była na Twoim miejscu wybrałabym dobrą uczelnię, żeby mieć pewność, że mój dyplom będzie rzeczywiście miał jakąś wartość, np. tę: http://www.kierunki.net/uczelnie-studia/3632-wyzsza-szkola-policji-w-szczytnie-wydzial-bezpieczenstwa-wewnetrznego

 

Opinie o tym kierunku są dość mieszane, często mówi się, że zatrudnienie po nim znajdują ci, którzy mają plecy. No ale ja znam dziewczynę, która dostała po tym kierunku pracę w Policji, a żadnym pleców nie miała. Więc nie ma się co zrażać, zwłaszcza, że byłby to kierunek zbieżny z Twoimi zainteresowaniami, a w studiowaniu chodzi też o samorozwój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie interesuję Cie AWF i szkoły wojskowe to może coś z przyrodniczych o których wspominałeś np. biotechnologia?

 

Chyba, że wolisz coś bardziej mobilnego w przyszłości czyli np. leśnictwo

 

Wciąż zbyt mało o sobie napisałeś, a my mamy strzelać co Cię zainteresuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby dostać się do straży granicznej, straży celnej czy wojska nie musisz iść na studia. Oczywiście jest to dobrze widziane. Możesz np. ukończyć administrację a później z tytułem mgr starać się dostać do straży granicznej. Proces dostania się do straży granicznej bez studiów wojskowych jest bardzo trudny i trwa często nawet do 2 lat, zdajesz szereg egzaminów, testów ze sprawności fizycznej, administracji, języka, później testy psychologiczne i dopiero dostajesz się na staż, a dopiero po pół roku otrzymujesz przydział. Dużo łatwiej jest iść na studia wojskowe a takich uczelni masz kilka w kraju, m.in. w Dęblinie - Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych. 

 

Jednak jeśli wybierzesz pierwszą długą drogę to musisz wybrać takie kierunki jak politologia, bezpieczeństwo, administracja i uczyć się języków oraz utrzymywać bardzo wysoką sprawność fizyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.