Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

Karolka

Jak godzicie studia i pracę?

33 odpowiedzi w tym temacie

Tak, jeśli ktoś ma możliwość pracować zdalnie, z domu to plus dla niego,

wtedy zdecydowanie łatwiej godzi sie pracę i naukę.

Ale nie wszyscy takie opcje mają czy wykorzystują, a jednak okazuje się,

że świetnie sobie radzą - nawet pracując po studiach, po godzinach, czy z samego rana roznosząc przed wykładami ulotki.

Jak się chce, to nie ma mocnych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam pracę zdalną, więc nie mam żadnego problemu z pogodzeniem jej ze studiami. Trzeba też przyznać, że moi pracodawcy idą mi bardzo na rękę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja studiuję dziennie i pracuję. Jak? Również zdalnie. Moje koleżnaki, które mają inny charakter pracy, mają bardzo elastyczne grafiki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja studiowałam zaocznie i pracowałam. Nie powiem, czasami było ciężko, bo okazaywało się, że mam 30 dni w miesiącu zajęte, ale jakoś można to przetrwać :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Studiowałem dziennie i pracowałem na etat. Miałem system oksfordzki - wybierałem sobie zajęcia. Zapisywałem się głównie na ćwiczenia i wykłady popołudniowe. Pracodawca na szczęście był dość wyrozumiały i pozwalał wychodzić na niektóre zajęcia w godzinach pracy. A obecnie coraz więcej uczelni rozwija system studiów 30+, 40+, 50+ - gdzie studia są bezpłatne w systemie dziennym, ale z założenia dla osób  pracujących - zatem zajęcia wieczorami i popołudniami. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

moim zdaniem lepiej studiować zaocznie i pracować, a jeśli szukasz pracy to polecam wejść na portal rekrutacyjnarewolucja.pl , jest dużo ciekawych ofert :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pogodzenie studiów z praca to jeszcze nic trudnego. Zdecydowanie trudniej pogodzić studia pracę i do tego rodzinę np 2 dzieci. To jest wyzwanie! :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli pracujesz i studiujesz, to najlepiej jednak coś, co ma związek z Twoim kierunkiem studiów...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W wielu firmach można pracować podczas studiów elastycznie - przychodzisz wtedy, kiedy masz czas. To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, bo nie cierpi na tym nasze studiowanie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

mi akurat było ciężko i na ostatnim roku musiałam zrezygnować z pracy, przyszedł czas, w którym musiałam ustalić swoje priorytety i wybrać to co dla mnie było ważniejsze, wybór był akurat prosty - studia

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja studiuję dziennie i pracuję zdalnie - całe szczęście, bo większość zleconej mi pracy wykonuję w weekendy, albo wieczorami, gdy nie muszę się uczyć. Wcześniej pracowałam w galerii, w sklepie odzieżowym, ale okazało się, że nie da się tego pogodzić. Niby elastyczny czas pracy, dopasowanie grafiku, itp., a w praktyce czasami po prostu musiałam pracować wtedy i wtedy, kosztem zajęć. O nie, rzuciłam to...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja jestem na studiach dziennych-- koniec 3 roku, pracuję cały czas od początku II roku, wyrabiałam średnio 1/3 i pół etatu. teraz mam tak mało zajęć, że pracuje praktycznie 80% etatu. najgorzej jest w czasie sesji, ale prace mam na tyle elastyczną, że mogę pracować zdalnie, albo w różnych godzinach :) 

wszystko kwestia kierunku, ja teraz mam jedynie 8 godzin zajęć w całym tygodniu, dlatego nie mam problemu z łączeniem studiów i pracy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja pracowałam całe studia dzienne i wszystko jest do pogodzenia. Co prawda nie była to praca od 8 do 16, aczkolwiek moi znajomi mieli fajne, poważne prace kiedy studiowali. Także da radę! :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mam to szczęście, że niektóre grupy ćwiczeniowe/laboratoryjne są na popołudniu więc poprzepisywałem się do tych grup. Na same wykłady nie chodzę, notatki od znajomych. A praca w elastycznych godzinach ale muszę sie wywiązywać z zadań(praca w IT)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

studia dzienne + praca wieczorami i na weekendach. Jest ciężko, bo czasu wolnego mało, ale przez jakiś czas da radę tak pożyć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta