Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

Łukasz

Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo

Studia na tym kierunku są dobrym wyborem dla osób odznaczających się dokładnością i skrupulatnością. Na studiach zdobywa się wiedzę z zakresu tworzenia i pracy z bazami danych, z elektronicznym przetwarzaniem informacji, uczy się tworzenia narządzi, niezbędnych do wyszukiwania informacji.

Więcej na:

http://www.kierunki.net/informacja-naukowa-i-bibliotekoznawstwo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Podobna zawartość

• Przez Iskra55
      Jako, że na maturze zdaję i polski, i historię, i angielski na rozszerzeniu, technicznie mam bardzo duży wybór kierunków i tu niestety jest problem. Niestety jeśli chodzi o zainteresowania to są bardzo różne i niestety nie są jednolite- myślę o studiowaniu historii, aczkolwiek nie wiem czy to dobry strzał, zwłaszcza że historia mnie interesuje, ale przyznam że perspektywa powtarzania 5 raz wszystkich epok nie jest dla mnie najciekawsza. Kocham książki, ciekawostki związane z rynkiem wydawniczym, sama zresztą pisze różnego rodzaju opowiadania, ale nie znam żadnego kierunku który by mi pomógł to rozwijać. Ogólnie wiem, że na pewno nie chcę iść na prawo czy administrację, miałam iść na dziennikarstwo albo japonistykę, ale pierwszy kierunek to bardziej jako poboczny, a co do drugiego to nie interesuję się na tyle kulturą Japonii, aby na tym kierunku dać sobie radę i się nie zanudzić podczas uczenia się znaków. Rozważam więc albo historię albo architekturę informacji na UMK, ale nie wiem co lepsze, (zwłaszcza że tej przyszłości po historii bardzo się boję) albo czy znajdzie się coś ciekawszego. Wiem, że chciałabym, aby moja przyszła praca nie była monotonna, abym mogła rozmawiać z ludźmi i żebym nie siedziała całe dnie przy komputerze czy przy papierach- bo mogę to robić kilka godzin, ale nie cały czas. Chciałabym iść na studia, które po prostu dają jakieś praktyczne umiejętności, a nie samą teorię, która w efekcie czego nic mi nie da i stracę te 3 lata na często bezcelową naukę. Co więc w takim razie byście mi sugerowali?
    • Przez Natalia Kamińska
      Mam pytanie czy mam jakies szanse na dostanie sie na lingwistykę stosowana język włoski z hiszpańskim na UMK lub na filologie węgierska na UW? Porównując poprzednie lata to zawsze mi brakuje punkta lub dwóch do progu. Swoje wyniki z matury szacuje tak:
      matematyka podstawa do 70%
      polski podstawa 60%
      angielski rozszerzony 80%
      geografia 40%
      czy może znacie inne uczelnie, na której z takimi wynikami by wzięli mnie na filologie włoska lub hiszpańska?
    • Przez bhs10
      Hej, myślę że jeśli wszystko dobrze pójdzie to zacznę w tym roku  studiować mechanikę i budowe maszyn (zapewne na Politechnice Rzeszowskiej) i zastanawiam się już jaki laptop wybrać. Nie chodzi mi tu o konkretne modele tylko czy:
      -wystarczy mi rozdzielczośc 1366x768 (chodzi tu głównie czy nie będzie mi dużo wygodniej przy jakimś CADzie na full HD czy może przy tym co się tam robi to mniejsza wystarczy) 
      -czy procek pokroju i3 nie będzie zbyt słaby na czas studiów xd
      Z resztą sobie poradzę tylko nwm czy ta rozdziałka nie za mała będzie 
    • Przez enes19
      Witam Was mam problem z tzw. Blokada pisania pracy dyplomowej , ukończyłem zaoczne studia na PW ( inżynierskie) na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji , niestety w czasie gdy miałem pisać pracę musiałem zmienić pracę , miejsce zamieszkania i było przy tym kupę problemow . 
      Mam wybrany temat jednak za nic w świecie nie wiem jak do niego podejść. Jak to napisać , nawet gdy chciałbym zmienić temat nie wiem na jaki , całkowicie jestem zablokowany .
      Teraz muszę pisać podanie o wznowienie i zaliczać egzamin wyrównawczy aby się obronić ( oczywiście z napisana pracą )
      Powiedzcie mi czy tylko mi się coś takiego trafiło ?
      Jak sobie z tym poradzić ?
      Dodam że okres tej przerwy jest duży ( ponad rok )
      Pozdrawiam
      I czekam na podpowiedzi
    • Przez lukasz_02
      Przejdę od razu do rzeczy, mam dylemat odnośnie wyboru języka, w jakim prowadzone byłyby zajęcia na studiach. W tym roku zdaję maturę, przedmioty zdawane (oprócz wymaganej podstawy) to angielski, matematyka, geografia - tej ostatniej nie mam w programie nauczania w szkole, tak więc nie liczyłbym na wynik lepszy niż 50%.
      Z językiem angielskim nie mam problemów, jestem w stanie płynnie mówić, przekazać myśli, działa to w dwie strony - rozumiem co się do mnie mówi.  Na żywo rozmawiałem z "native speakers" i nie było większych problemów z dogadaniem się. W tym roku przystępuję również do FCE, certyfikatu z angielskiego na poziomie B2. Jednak nie jestem pewien czy studia nie okażą się zbyt trudne, czy multum nowych, nieznanych mi wcześniej wyrazów nie spowoduje, że będę musiał zrezygnować z dalszej nauki na danej uczelni.
      Czy warto płacić dodatkowe kilka tysięcy złotych za możliwość studiowania po angielsku? Czy nauka w całości po angielsku jest bardzo trudna (chodzi mi tu o tempo lekcji, nawał obowiązków, większy materiał ze względu na konieczność pracy nad językiem)?
      Czy sam fakt studiowania w obcym języku znacząco ułatwi mi znalezienie pracy w tym kierunku? I najważniejsze, jak trudno dostać się na takie studia, choćby w języku polskim (ilość chętnych, minimalne progi punktowe w dobrych uczelniach)?
      Przepraszam za tak dużą liczbę pytań w jednym poście i dziękuję za odpowiedź