Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

• Podobna zawartość

• Przez Szymon99
      Witam.
      Jestem uczniem 3 klasy LO o profilu mat-geo-wos. Za parę miesięcy matura a ja wciąż nie jestem zdecydowany na jakie studia pójść. W deklaracji maturalnej wpisałem WOS i geografię jako przedmioty rozszerzone, głównie interesuję się polityką i aktualnymi wydarzeniami politycznymi. Na studia chciałbym udać się do Krakowa (wymarzona uczelnia to oczywiście UJ), jednak gdy przeglądam wymagania na kierunki, nad którymi do tej pory się zastanawiałem, czyli politologia/stosunki międzynarodowe/dziennikarstwo, to okazuje się, że geografia i WOS są zazwyczaj w jednej kategorii punktacji, a w drugiej znajdują się języki obce, bądź język polski. Chciałbym się więc zapytać jakie kierunki byłyby dla mnie odpowiednie przy zdawaniu tych 2 przedmiotów i doradzić odnośnie tego czy nie zdawać na poziomie rozszerzonym np. języka angielskiego (nie jestem z niego wybitny jadę głównie na 3). Czy wyżej wymienione przeze mnie kierunki są w ogóle perspektywiczne, łatwo po nich o pracę? Może jest też jakaś ciekawsza uczelnia w innym mieście? Choć wolałbym by był to Kraków, gdyż jestem młodszy od innych maturzystów, bo dopiero za 3 miesiące obchodzę 17 urodziny i studiowanie na drugim końcu Polski mogłoby być bardziej skomplikowane. Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez alciiakk
      Cześć, właśnie dostałam się na II rok studiów niestacjonarnych. Niestety podczas pierwszego semestru nie udało mi się zaliczyć jednego przedmiotu, z którego mam warunek. Kiedy mam chodzić na przedmiot, skoro w tym samym czasie mam inne zajęcia, czy muszę chodzić tego samego wykładowcy, i w ogóle jak to wszystko wygląda na studiach zaocznych? Proszę o informację  
    • Przez Jodel
      Promotor dla Jodel

Czas promocji: 1-2 tygodnie (pełen etat)
      Początek: Październik - Listopad 2016

W Jodlu jest to o czym mówi się na kampusie! Nasza aplikacja na telefon pozwala  na bieżąco śledzić co dzieje się w twojej okolicy. Mamy już ponad milion użytkowników w takich krajach jak Niemcy, Szwecja, Norwegia, Dania, Włochy, Austria czy Szwajcaria. Obecnie celujemy w uniwersytety w Europie, aby już wkrótce zapewnić lokalny chat na całym świecie.
      Zostań Jodlerem i pomóż nam rozbudować sieć Jodel w twoim kraju! Szukamy kreatywnych i zaangażowanych osób do współpracy z naszym młodym i międzynarodowym teamem z Berlina.

Twoje zadania:

Będziesz wzorem i pokażesz dlaczego Jodel jest super dope app
      Będziesz potrafił  znaleźć najlepsze miejsca na uczelni do promocji Jodla
      Rozdasz materiały marketingowe na swojej uczelni i zachęcisz do ściągania aplikacji
      Będziesz raportował dane dotyczące promocji (poziom zainteresowania, pytania, wykorzystane materiały)

Twój profil:

Jesteś bardzo charyzmatyczną i otwartę osobą, która lubi kontakt z ludźmi
      Jesteś kreatywny i pewny siebie a równocześnie elastyczny, rzetelny i pełen inicjatywy
      Posiadasz silne umiejętności komunikacyjne i potrafisz odnaleźć się w każdej sytuacji
      Jesteś wytrwały i skoncentrowany na wynikach, potrafisz postawić sobie cele i do nich dążyć
      Znasz trendy i zwyczaje studenckie w twoim mieście

Twoje możliwości:

Będziesz miał szansę być w kontakcie z wieloma studentami z różnych uczelni
      Staniesz się częścią berlińskiego startupu i zdobędziesz praktyczne doświadczenie
      Będziesz odpowiedzialny za przebieg promocji i będziesz grał kluczową rolę w sukcesie Jodla w twoim mieście
      W trakcie kiedy Ty będziesz dbał o wizerunek i liczbę ściągnięć Jodla, my zadbamy o atrakcyjny bonus dla Ciebie

Jeśli jesteś stworzony do tej pracy, przyślij email na adres  jessica@jodel-app.com. Proszę pamiętaj aby dołączyć swoje CV, przedział czasowy kiedy mógłbyś/mogłabyś pracować oraz odpowiedzi na poniższe pytania:

Jakie jest Twoje dotychczasowe doświadczenie w promocji?
      Co czyni Cię wyjątkowym?   

• Przez Humanistka
      Witam. Mam 18 lat, jestem na profilu humanistycznym w liceum ogólnokształcącym, z rozszerzonym WOS-em, j. polskim i historią. W przyszłym roku zdaję maturę i od pewnego czasu nachodzą mnie wątpliwości. Idąc do liceum miałam zamiar studiować w przyszłości prawo, jak większość moich znajomych z obecnej klasy. Jednak na forach internetowych dotyczących studiów prawniczych, większość osób wypowiada się negatywnie o tym kierunku. Mam do Was pytanie - czy studia prawnicze to wg Was kierunek z przyszłością? W jaki sposób mogę "wypróbować" czy prawnik to rzeczywiście zawód dla mnie? Dodam, że od dziecka chciałam być lekarzem, a dokładnie kardiologiem - jednak jestem zbyt wrażliwa na tą profesje ( nie, nie chodzi o zajęcia w prosektorium). Teraz myślę poważnie także nad farmacja - uwielbiam chemię, może w mniejszym stopniu biologię i zastanawiam się dlaczego właściwie nie zdecydowałam się na biol-chem.Lubię polski, WOS, chemię i matme, nie przepadam natomiast za historią :-(. Robiłam nawet badania dotyczące preferencji zawodowych i okazuje się że nadaje się zarówno do farmacji jak i do bycia prawnikiem. Co mi doradzacie? Jeśli macie jakieś doświadczenia czy informacje o tych kierunek to proszę o podzielenie się nimi. Pozdrawiam wszystkich :-)
    • Przez Artmedia9
      Czy ktoś zna jakąś firmę w Krakowie, w której można zatrudnić się dorywczo i nie ma z góry wyznaczonego czasu pracy ? Nie jestem wybredny, może to być produkcja, ale chciałbym mieć możliwość np. przychodzić na 4-5 godzin, jak mam zajęcia po południu. 
Łukasz

Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo

Studia na tym kierunku są dobrym wyborem dla osób odznaczających się dokładnością i skrupulatnością. Na studiach zdobywa się wiedzę z zakresu tworzenia i pracy z bazami danych, z elektronicznym przetwarzaniem informacji, uczy się tworzenia narządzi, niezbędnych do wyszukiwania informacji.

Więcej na:

http://www.kierunki.net/informacja-naukowa-i-bibliotekoznawstwo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.