Skocz do zawartości
Pawello12

MiBM - zostać czy zmienić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Obecnie jestem na kierunku mechanika i budowa maszyn na politechnice łódzkiej. Pierwszy semestr zaliczyłem bez większych problemów. Z drugim było już trochę gorzej, bo zostały mi cztery poprawki na wrzesień.

Poważnie zastanawiam się, czy dobrze wybrałem studia i nie wiem sam czy zostać tutaj czy zmienić kierunek.

Kiedyś chciałem być informatykiem, ponieważ zawsze lubiłem komputery. Skladalem juz kilka zestawów znajomym, umiem tez wiele rzeczy zrobić w systemie. Chętnie pracował bym właśnie składając komputery. Niestety, nigdy nie ciekawiło mnie programowanie ani tworzenie stron internetowych, dlatego zrezygnowałem z studia.net/informatyka. Na MiBM poszedłem, ponieważ interesuje mnie mechanika samochodowa. We własnym samochodzie kilka razy już grzebalem, poza tym interesuje mnie, jak to wszystko działa.

Proszę o poradę, czy dobry kierunek wybrałem. Sam mam wątpliwości czy jest sens w to brnac czy zmienić. Jaka pracę mogę mieć po tym kierunku?

I jeszcze taka sprawa, że o ile z mechaniką, matmą czy fizyka jakoś mi idzie, nie mogę kompletnie nic zrozumieć z nauki o materiałach. Zawsze byłem zerem z chemii. Czy jest to duży problem?

Prozę o pomoc, bo nie mam pojęcia, co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem brak umiejętności i wiedzy z chemii nie powinien stać CI na przeszkodzie w realizacji planów. Na każdym kierunku znajdziesz przedmioty, które będą trudne. Sam na swoich studiach miałem takich kilka np. filozofia była dla mnie bardzo trudna a miałem z nią kilka przedmiotów związanych, zacisnąłem zęby i zdałem egzaminy. 

 

Twoje wątpliwości wynikają z tego, że studia, które wybraleś są trudne i zbliżają CI się poprawki ale z kazdym rokiem będzie CI łatwiej a i zajęcia będą ciekawsze. 

 

Absolwenci Mechaniki i budowy maszyn mogą znaleźć zatrudnienie w:
- przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego,
- przedsiębiorstwach zajmujących się wytwarzaniem i eksploatacją maszyn,
- firmach technologicznych,
- biurach projektowych,
- zakładach przemysłu motoryzacyjnego, lotniczego,
- hurtowniach materiałów, firmach doradczych i audytorskich,
- instytucjach naukowo-badawaczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Aktualnie sytuacja wygląda następująco. Miałem już poprawki z wszystkich 4 przedmiotów i nic się nie udało. W czwartek i piątek są jeszcze dwa ostatnie terminy. Więc aktualnie mam 4 przedmioty w plecy - 18 ects braku. Jeśli jakimś cudem zaliczyłbym na tych dwóch ostatnich terminach, zostały by mi dwa przedmioty i 8 ects braku. 

No i sam już nie wiem co zrobić. Wczoraj zarejestrowałem się na trzeci termin rekrutacji na informatykę stosowaną na UŁ. Są to studia inżynierskie. Nie wiem jeszcze, czy mnie przyjmą, nie wiem też, czy próbować podchodzić do tych dwóch ostatnich poprawek. 

Na myśli przychodzi mi jeszcze trzecia opcja - szkoła policealna. Mógłbym zrobić sobie wtedy technika informatyka

Proszę, poradźcie co robić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.