Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

piszę, ponieważ chcę zacząć pisanie pracy licencjackiej. Mam problem, ponieważ nie mam pomysłu na trzeci rozdział mojej pracy.
Tematem, jakim się zajmuje, jest zawieszenie postępowania administracyjnego. Moje pytanie, a właściwie prośba do Was jest następująca: moglibyście dokonać korekty / podsunąć jakieś pomysły jak ta struktura mogłaby wyglądać? Nawet odpłatnie.
To co dotychczas udało mi się skleić, to:
1. Przebieg postępowania administracyjnego
1.1 Warunki przebiegu postępowania administracyjnego
1.2 Wszczęcie postępowania administracyjnego
1.3 Postępowanie dowodowe i wyjaśniające
1.4 Rozstrzygnięcia w postępowaniu administracyjnym
2. Zawieszenie postępowania administracyjnego
2.1 Pojęcie i istota zawieszenia postępowania
2.2 Przesłanki zawieszenia postępowania
2.2.1 Przesłanki obligatoryjne
2.2.2 Przesłanki fakultatywne
Trzeci rozdział, to może coś o skutkach?
Mam nadzieję, że ktoś, kto pisał na podobny temat i nie tylko, okaże swą pomoc, za co będę niezmiernie wdzięczny.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem rozpoczynasz pisanie pracy od końca, czyli od ułożenia planu. Na początku pisania pracy licencjackiej lub magisterskiej powinieneś napisać porządnie rozbudowany konspekt, czyli dokładnie co chcesz napisać w pracy. Plan pracy zrobisz sobie na końcu. Skutki to bardzo dobry pomysł na zakończenie pracy.

 

Konspekt powinien zawierać:

 

1. wstęp -

- zdanie pierwsze pracy

- przedmiot badań

- ramy chronologiczne

- ramy przestrzenne

- problem badawczy 

- założenia pracy

- omówienie stanu badań - czyli omówienie literatury, czy bogata, czy skromna, na czym się skupisz, publicystyka czyli źródła itd

- omówienie metody pracy - jakie badania będziesz przeprowadzał, czy wywiad, czy same badania tekstu

- omówienie metody pisarskiej - czyli np. metoda problemowa, chronologiczna itd.

 

2. Rozwinięcie

czyli to o czym chcesz pisać i tutaj faktycznie przedstawiasz o czym chcesz pisać, ale bardzo wąską np. 

 

np. 1. część teoretyczna:

- historia konfliktu

- gospodarka wodna na świecie

2. konflikty o ...

- na świecie

- na bliskim wschodzie itd.

3. w Twoim przypadku skutki....

Bardzo pobieżnie. 

 

3. Zakończenie

- podsumowanie lub porównania wyników badań do teorii

- odpowiedź na tezę ze wstępu

- wnioski

- postulat badawczy - o co można by jeszcze poszerzyć pracę. 

 

Jak zrobisz taki konspekt to później masz z górki przez cały okres pisania pracy. Jak napiszesz plan taki jak podałeś to jesteś zamknięty w tym planie i nic nie możesz zrobić, jak się zablokujesz to siedzisz:)

 

 

Taki konspekt ma około 4 stron, napisanie go zajmuje około jednej godziny, pomoc w trakcie pisania pracy dyplomowej nieoceniona przez wiele miesięcy.

 

Masz pomoc całkiem za darmo:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jemu płacą za to, że jest czyimś promotorem, zupełnie normalnie pobiera za to dodatkowe wynagrodzenie. Dlatego to on powinien być pierwszą osobą, do której się zwrócisz, z własnych doświadczeń wiem, że takie rozmowy nie należą do najprzyjemniejszych, bo choć konsultacja nie jest jakimś wymaganiem z kosmosu, to, nie wiedzieć czemu, promotorzy jakoś nigdy nie mogą znaleźć na nią czasu. Pewnie składa się na to wiele czynników i wina leży po obu stronach, ale wydaje mi się, że nie należy takiej sytuacji traktować jako czegoś normalnego. 

 

No ale nic, ulatniam się, może znajdzie się tu ktoś, kto pisał pracę na podobny temat. 

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morgan ma rację, Twój promotor pobiera za to pieniądze i jego zadaniem nie jest tylko sprawdzenie co napisałeś, ale pewna pomoc, inspiracja, naprowadzenie CIę na temat, nie musi Ci przecież mówić wprost o czym masz pisać, ale może podpowiedzieć.
Jeśli jest tak, że ten promotor CI nie odpowiada, zawsze możesz zmienić promotora. Tylko musisz się dobrze zastanowić w jaki sposób chcesz to zrobić, na pewno nie w formie konfliktu, bo może Ci to zaszkodzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferuję pomoc w pisanie tekstów różnego typu: recenzji, artykułów tematycznych, tekstów na strony internetowe, korekty prac dyplomowych oraz zaliczeniowych

Jeżeli pisanie sprawia Ci problem, albo po prostu masz mnóstwo innych zajęć, które skutecznie zabierają Ci czas i chęci do napisania kilku, kilkunastu, kilkudziesięciu stron to BARDZO DOBRZE TRAFIŁEŚ!


Napisz do nas! Zapytaj! Nie ryzykujesz! Tylko zyskujesz!
Oferta

- pomoc przy pisaniu prac naukowych
- korekta językowa, stylistyczna etc. prac naukowych i tekstów popularnonaukowych
- pisanie tekstów na strony internetowe
- pisanie sloganów reklamowych
- pisanie tekstów na kartki okolicznościowe
- konspekty prac dyplomowych i naukowych
- przepisywanie różnego typu tekstów
- i pisanie wielu innych dłuższych i krótszych tekstów….



email:szybkopracadyplomowa@wp.pl

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Nie prościej by było zapytać o wskazówki osobę, u której piszesz pracę...? W wakacje możesz to zrobić chociażby mailowo. 

Ja też miałam problem z napisaniem pracy, znalazłam ciekawe forum http://www.opiniepisaniepracdyplomowych.fora.pl  warto zerknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Fajny temat. 

 

Ta rada może sprawiać wrażenie oczywistej, ale wszystkie najważniejsze rzeczy są oczywiste :-): więc po pierwsze musisz mieć w pracy wszystko to, co zawarte jest w tytule - czyli 

 

- Procesy kulturowe - wyjaśnienie pojęcia

- Współczesne procesy kulturowe

 

- Generacje pokoleniowe - wyjaśnienie pojęcia

- generacja Y - wyjaśnienie zjawiska/ fenomenu

- generacja Y a generacja X

 

- Richard Linklater - opis twórczości/reżysera

- Boyhood a wcześniejsze filmy Linklatera

- interpretacja Boyhood

 

Na pewno też przydałoby się gdzieś umieścić coś bardziej ogólnego o kinie - że jest wizualną odpowiedzią na to, co aktualnie dzieje się na świecie. Zależnie od tego, czy piszesz tę pracę na polonistyce, filmoznawstwie, socjologii czy kulturoznawstwie nacisk powinien być położony na inne aspekty - jeśli na filmoznawstwie, to wiadomo, że więcej napiszesz o sprawach filmowych niż tych związanych z kulturą - chyba, że czujesz się na siłach pisać też o nie swojej działce. 

 

Kilka książek: 

 

- Zachowania informacyjne w życiu codziennym: informacyjny świat pokolenia Y, Barbara Kamińska-Czubała.
- Cyfrowa dorosłość: jak pokolenie sieci zmienia nasz świat, Don Tapscott; tł. Piotr Cypryański.
- How cool brands stay hot: branding to generation Y, Joeri Van den Bergh and Mattias Behrer; forew. by Gert Kerkstoel.
 
- Oblicza Internetu: Internet jako przestrzeń komunikacji i dialogu, red. nauk. Marek Sokołowski.
- Od kontestacji do konsumpcji: szkice o przeobrażeniach współczesnej kultury, pod red. Mariana Kempnego, Krzysztofa Kicińskiego, Elżbiety Zakrzewskiej.
- Gen X: pokolenie konsumentów, Blanka Brzozowska.
- Społeczeństwo konsumpcyjne: uwarunkowania społeczne i kulturowe, red. Daniel Markowski, Piotr Setlak ; Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnobrzegu.
- Społeczność internetu, Ryszard Tadeusiewicz.
- Nie tylko internet: nowe media, Studia związane z przyrodą i "technologie społeczne" a praktyki kulturowe, pod red. Janusza Muchy.
 
- Kino amerykańskie: dzieła, pod red. Elzbiety Durys i Konrada Klejsy.
 
 
Nie dam sobie ręki uciąć, że znajdziesz w tych książkach wszystko, czego potrzebujesz, ale na pewno warto, żebyś je przejrzała. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam prośbę może nie tyle z planem pracy bo tu sobie poradziłam. Npisałam go przy pomocy wskazówek z ale teraz mam problem z literaturą. Brakuje mi pomysłu. "Mój temat to Personal Branding - jako nowe narzędzie kreowania wizerunku w sieci". Najbardziej interesuje mnie literatura z zakresu marki ewentualnie wizerunku. Macie może jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.