Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. W tym roku pisałem maturę  Polski - 76%  matematyka - 77%   j.angielski - 77%. Niestety nie pisałem żadnego rozszerzenia.

Mam teraz do was takie pytania.

1. Czy istnieje możliwość studiowania jednego roku zaocznie a po roku przepisania się na studia stacjonarne?

2. Ile godzin dziennie zwyczajowo  trwa nauka  na studiach zaocznych? 

3. Jakie studia polecacie- -zaoczne czy stacjonarne? czy mam szanse z moimi w/p wynikami dostać się na dzienne? Interesują mnie takie kierunki jak architektura , bez.wew./narodowe , grafika komputerowa. (Wcześniej interesowałem się też AWF jednak wszyscy twierdzą że pracy dla nauczycieli jest mało i będzie jeszcze mniej dlatego sobie odpuściłem).

4. Czytając zasady rekrutacji na jedną z Krakowskich uczelni przeczytałem że na architekturę potrzeba wpierw złożyć dwa rysunki które będą oceniane. A czy oprócz tego trzeba też ukończyć jakiś kurs z rysunku technicznego lub coś podobnego?

5.Który z w/w kierunków moglibyście mi polecić, który uważacie za najbardziej przyszłościowy, z największymi perspektywami znalezienia pracy?

6.Jaką uczelnie polecacie w Krakowie? 

Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Istnieje taka możliwość, jednak jest to bardzo trudne. Trzeba spełnić kilka kryteriów a do tego trzeba liczyć na zgodę komisji, której nie jest to na rękę. Przede wszystkim średnia, która musi być w okolicy 4.5-5.0, później składasz podanie i musisz je dobrze umotywować. 

 

2. Studia dzienne i zaoczne mają taki sam program, tyle samo zajęć w semestrze a więc w teorii jest tyle samo nauki. W praktyce nauki jest trochę mniej ze względu na większy dystans prowadzących do studentów zaocznych. 

 

3. Zdecydowanie studia stacjonarne/dzienne, ponieważ jest to niezapomniana przygoda, która trwa kilka lat. Do tego studia zaoczne wiążą się z podjęciem pracy i tak 5 dni pracujesz a 2 studiujesz i nie masz czasu dla siebie. AWF to nie tylko praca dla nauczycieli, ale też praca trenera w wielu dyscyplinach. 

 

4. Nie trzeba ukończyć żadnego kursu, egzamin praktyczny z rysunku jest tylko po to aby sprawdzić Twoje predyspozycje. 

 

5. Nie ma kierunków przyszłościowych, ponieważ nikt nie wie co będzie za 5 lat, a już zupełnie za 10 lat. W 2004 roku wszyscy mówili, żeby iść na europeistykę i co? i nie ma po tym pracy. W tej chwili jest boom na studia techniczne, faktycznie studia takie dają możliwość odnalezienia się na rynku pracy, ponieważ takie osoby zawsze  będą potrzebne. Tutaj masz wszystkie kierunki techniczne, kryterium zawężone do małopolski:

www.krakow.studia.net/techniczne

 

i 6. Pod tym linkiem znajdziesz opisane kierunki a po prawej Uczelnie polecane z małopolski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z maturą bez rozszerzenie dostaniesz się na studia dzienne. Na pewno nie będziesz miał takiej palety wyboru jak osoby startujące w pierwszej rekrutacji ale jest tyle różnych kierunków z wolnymi miejscami na drugą, że spokojnie wybierzesz coś dla siebie. Studia zaoczne są w godzinach 8 - 21, ale nie znaczy, że tak będziesz miał za każdym razem. Z doświadczenie wiem, że zajęcia są np. 8-17, albo w inny dzień 11 - 20 często z przerwami w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.