Skocz do zawartości
yummi

Czy to dobry pomysł ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, za moment będę musiała podjąć decyzję dotyczącą wyboru dalszej edukacji. Zamierzam złożyć dokumenty na studia inżynierskie (7 semestrów , stacjonarne) informatyka ze spec.multimedia i grafika komp. Do tego zaocznie chciałabym pójść do szkoły policealnej na 2 letniego tech.organizacji Podyplomówki z reklamy oraz 2 letniego tech.cyfrowych procesów graficznych lub zamiast jednego z tych dwuletnich kierunków roczny kurs grafiki. Może lepszą opcją są jakieś kursy stricte graficzne ? Po tych studiach 3,5 letnich (o ile uda mi się je zdać bo różnie bywa) chciałabym dokończyć edukacje (studia magisterskie) zaocznie i równocześnie zacząć pracować. Chętnie dowiem się co Wy o tym myślicie i liczę na pomocne odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dobry kurs graficzny jest lepszym rozwiązaniem niż szkoły policealne. Jakość tych szkół jest słaba, a szkoda, bo mają czasami ciekawe kierunki. Masz na to też cały okres studiów, więc zawsze możesz teraz zrobić kurs graficzny, a później ewentualnie studia np. podyplomowe, które kosztują tyle samo co policealna ale dają lepszy papier,

co Ty na to?

 

Jeśli w tej chwili nałożysz na siebie za dużo obowiązków to się tylko zniechęcisz, pierwszy rok na studiach jest trudny, później jest łatwiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak studia i kursy graficzne będą lepszym rozwiązaniem ? Może rzeczywiście ten pierwszy rok warto odpuścić. A czy taka szkoła policealna jest w ogóle jakoś pozytywnie rozpatrywana przez pracodawców pod kątem dodatkowych umiejętności, papierów czy chociażby praktyk które trzeba na nich odbyć, taka praktyka to w końcu też jakieś doświadczenie które zawsze się przydaje ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem taka szkoła policealna może być brana pod uwagę przez pracodawców tylko po pewnych kierunkach, do których myślę, że Twój nie należy. Pracodawcy wiedzą, jak szkoły policealne wyglądają i nie jest to dobry pomysł, chyba, że robisz BHP studia podyplomowe albo coś innego a potrzebnego na rynku pracy w tej chwili.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem, chcesz ciągnąć jednocześnie studia i szkołę policealną. Zastanów się, czy to dobry pomysł. Możesz przecenić swoje możliwości. Studia to nie tylko zajęcia, ale też przygotowywanie się do nich, kucie do zaliczeń i egzaminów. Może spróbuj zacząć studia, a jak pójdzie bez problemu - możesz zastanowić się nad policealną albo kursem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1. zastanów się, czy na pewno chcesz od poczatku ciągnąć razem studia i szkołę policealną- może być ciężko. Po 2. chodziłam na organizację Podyplomówki z reklamy i... poziom był żałosny. Wyniosłam sporo wiedzy teoretycznej a praktycznej- zero. Lepiej zainwestowac swój czas i pieniądze w jakiś porządny kurs.

Nie zgodze się z kolegą wyżej.. o jakim konkretnym zawodzie piszesz? O techniku BHP studia podyplomowe? Techniku administracji? Ludzi po takich kierunkach jest wysyp, a o pracę w BHP studia podyplomowe nie jest aż tak łatwo...

Po 3. myślę, że pracodawcy pozytywniej rozpatrują konkretne umiejetności np obsługę programów graficznych. To, że ukończysz taką szkołę policealną to nie znaczy, że czegoś się w niej nauczyłaś. Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.