Skocz do zawartości
kuba9393

Który kierunek jest lepszy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) jestem tutaj nowy i to pierwszy mój post, więc przede wszystkich chciałem się przywitać.

Założyłem tutaj konto, ponieważ zastanawiam się nad wyborem kierunku, na który pójdę studiować. Zawsze chciałem skończyć Mechanike i Budowę Maszyn, ale ostatnio słysze wiele różnych opini na temat tego kierunku, stąd moje pytania. Zmuszony jestem uczyć się na UTP w Bydgoszczy, ponieważ to najbliższe miasto, gdzie mogę studiować ten kierunek i jedyna techniczna szkoła w mojej okolicy. Jestem optymistycznie nastawiony co do uczelni, bo słyszałem dobre opinie o Wydziale Inżynierii Mechanicznej i w rankingu również jest wysoko, ale jeśli ktoś studiuje na UTP, konkretnie na WIM, lub ma tam znajomego to chętnie usłysze jeszcze coś o UTP :) Jestem zainteresowany kilkoma kierunkami, są to:

- mechanika i budowa maszyn,

- inżyneria odnawialnych źródel energii,

- mechanika inżynierii tworzyw (jednak narazie jest tylko I stopień, także jeśli nie ma w planach II to odpada),

Czy po mechanice i budowie maszyn mam szanse na znalezienie dzisiaj pracy, jako np. konstruktor CAD, czy to raczej mało prawdopoodbne? Kończył ktoś tutaj ten kierunek, albo zna kogoś, kto skończył? Jest sen uczyć się tego 5 lat, czy rynek już jest nasycony? Na jakie realne zarobki można liczyć?

Kierunek ma perspektywy, przez bezsensowne ograniczenia unijne (w rzeczywistości zwiększają wydzielanie CO2 o 70%), które zmuszają Polske do wprowadzania tego typu źródeł energii, elektrowni itd. Jednak tutaj praca jako konstruktor CAD (w Polsce) jest zapewne mało prawdopodobna, co sądzicie o tym kierunku?

Jeśli powstałby II stopień to chyba bym się zdecydował na ten kierunek, praca głównie jako konstruktor CAD i w regionie nie było by trudno o prace, ale co myślicie o skończeniu samego I stopnia? Dzisiaj to wystarczy?

Z góry dziękuje za jakąkolwiek odpowiedź i pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak nie wiesz jak co chcesz w życiu studiować to ja CI podpowiem.

Studia Inżynierskie : Mechanika i Budowa Maszyn
Studia Magisterskie : Technologie Podwodne na Politechnice Gdanskiej (tzw.Subsea System).

 

Bedziesz zajmował się projektowaniem urządzeń jak manifoldy, choke&kill line , głowice przeciwerupcyjne, głowice eksploatacyjne, hangery, wieszak do rur okładzinowych oraz zestawy do zatłaczania medium zabiegowych na offshore(wiercenia morskie)

Do tego polit.gdańska współpracuje z GE(General Electric) Oil & Gas oferując staż absolwencki oraz materiały do pracy MGR. Jest możliwość zatrudnienia w GE ponieważ w tym roku mają "ssanie". Ja studiuje troszkę innego a miałem propozycje pracy tam. Program dla absolwentów nazywa Edison Development Engineering Program. 7 msc ostry training a potem już z górki. Na początek na rękę 4000 tys. zł wiec nie jest źle. A to jest tylko opcja w kraju.Jak popracowałbyś jako Subsea Engineer przez rok to wierz mi bedziesz zasypywany ofertami (przynajmniej na obecna chwile  tak jest).

Przez problemy możesz pracować również w FMC Technolgies(maja siedzibe w Krakowie)

Przez studia szlifuj język angielski , wyjedz na Erasmusa(najlepiej na rok),rób sobie staże(PŁATNE!!!) przez wakacje, naucz się AutoCada 2D,3D , Inventora, udzielwaj sie kole naukowym(najlepiej spoboj sie w roli przewodniczacego jako sprawdzenia sie jako lidership) i bedzie dobrze :).

To tak w mega jednym skrócie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.