Skocz do zawartości
olive

korepetycje studenckie

Rekomendowane odpowiedzi

Z jednej strony dobrze mieć korki z nauczycielem ponieważ możecie razem poprzerabiać tym samym sposobem materiał co na wykładach czy ćwiczeniach. Jednak więcej osób preferuje korepetytorów prywatnych. Z nimi można nauczyć się dodatkowych rzeczy i w różniejszych kierunkach zgłębić materiał z danego przedmiotu. Dzięki czemu będziemy mogli być bardziej rozwinięci w danym temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli brałabym korki, to raczej u studenta. Po pierwsze taniej, po drugie wolę dać zarobić jemu (solidarność studencka :)), po trzecie bardziej swobodna atmosfera. Oczywiście trzeba byłoby starannie wybrać takiego korepetytora. Ale może niech wypowiedzą się osoby, które z takich korków korzystają lub korzystały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to zależy z jakiej dziedziny chcemy wziąć korki. W przypadku przedmiotów ścisłych bardzo ważna jest umiejętność przekazania wiedzy, wiele studentów może dysponować dużą wiedzą w jakieś dziedzinie, ale nie koniecznie umieć dobrze tłumaczyć. W tym przypadku wybrałabym nauczyciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszą dziś, że na korkach student może zarobić nawet 2,5 tys. zł...Ceny z najpopularniejszych przedmiotów (studiuj matmę, angielski) to średnio 30 zł za godzinę. Przy takiej cenie to daje 83 godziny...no to powodzenia. Żaden student nie daje tyle korków. Po pierwsze nie ma czasu, a po drugie w miastach akademickich jest za duża konkurencja, żeby znaleźć tylu uczniów. Chyba ktoś powinien 3 razy pomyśleć, zanim napisze coś takiego i zacznie rzucać liczbami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, gruba przesada, oczywiście zarobić można całkiem nieźle. Ja daje korepetycje z matematyki w Ostrowie, głównie dla maturzystów. Mam kilku uczniów, którzy raz w tygodniu przyjeżdzają do mnie na korki. Cenę mam co prawda niższe bo ok 20 zł/h ale to mniejsze miasto. Tak czy inaczej parę stówek miesięcznie zarobię a się nie przemęczam. Lubię to i zapraszam jakby co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę pomoc wykładowcy lub nauczyciela. Jakoś bardziej im ufam chociażby na doświadczenie i lata praktyki.

Wykładowca lub nauczyciel może okazać się rutyniarzem, który przyjdzie ze swoim starym zeszytem i powtórzy Ci to co miałeś na lekcji/ wykładzie. Student lub osoba z mniejszym doświadczeniem może mieć bardziej aktualną wiedzę i materiały, świeże podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.