Skocz do zawartości
Lukas_94

Transport - czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Na początku chciałbym powiedzieć, że jestem nowy na forum :-).

Od kilku ładnych tygodni zastanawiam się czy warto studiować transport (studia I stopnia stacjonarne) na politechnice śląskiej. Spotkałem się z różnymi opiniami, od tych pochlebnych po te mało pozytywne (że po tych studiach nie ma pracy, że jest to wyjątkowo łatwy kierunek oraz, że po tym kierunku nie ma się tak naprawdę nic więcej oprócz papierka). Moje pytanie głównie dotyczy możliwości na ryku pracy po tych studiach, czy ciężko będzie znaleźć pracę po tym kierunku. Są na nim następujące specjalizacje:

- eksploatacja pojazdów samochodowych

- technika i Podyplomówki z zarządzania w transporcie samochodowym

- transport przemysłowy

- kierunek logistyka transportu

- eksploatacja pojazdów szynowych

- inżynieria ruchu

- nawigacja powietrzna (na studiach stacjonarnych)

- mechanika i eksploatacja lotnicza (na studiach stacjonarnych)

 

Zastanawiałem się nad trzema z nich: eksploatacja pojazdów samochodowych, logistyka transportu, inżynieria ruchu. Która z nich byłaby najlepsza?

 

Na końcu chciałbym zapytać czy są tu jacyś studenci tego kierunku na polsl, bo wydaje mi się, że ich opinie będą dla mnie najcenniejsze w podjęciu decyzji

 

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź i pomoc :-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że jeśli chodzi o kierunek Transport, to dużo zależy od samej uczelni, mogę Ci napisać jak to funkcjonuje na przykładzie mojej uczelni (studiuję na Akademii Morskiej w Szczecinie). Kierunek ten jest bardzo dobrze prowadzony. Do wyboru są specjalizacje: Inżynieria Bezpieczeństwa Transportu Morskiego oraz druga specjalizacja: Technologie i Systemy Nawigacyjne. Po studiach można znaleźć pracę w prywatnych przedsiębiorstwach, jednostkach badawczych i technicznych. I z tego, co słyszałem od starszych kolegów, absolwenci tego kierunku nie są zbyt długo bezrobotni. Rozumiem, że interesuje Cię transport powietrzny lub lądowy. Zanim podejmiesz decyzję, najlepiej zapoznaj się z programem zajęć i staży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chce zakładać nowego tematu, więc odświeżam.

Jestem tegorocznym maturzystą i chciałym składać papiery na w/w transport na politechnice śląskiej w Katowicach.

Ma ktoś jakieś opinie na temat tego kierunku ? Interesowałyby mnie te 4 specjalizacje :

- inżynieria ruchu

- kierunek logistyka transportu

- eksploatacja pojazdów samochodowych

- technika i Podyplomówki z zarządzania w transporcie samochodowym

 

A jak z pracą po transporcie ?

 

 Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

 

Dobrze, że nie zakładałeś nowego tematu. 

Na początku odnośnie specjalizacji to się nimi nie kieruj. Wybierasz kierunek studiów, specjalizację najczęściej dopiero na 2 roku i do tego nie każda specjalizacja musi zostać uruchomiona. Co więcej na dyplomie liczy się tylko kierunek studiów. 

 

Transport to super kierunek studiów i na pewno daje bardzo szerokie możliwości rozwoju w przyszłości i poszerzenia wiedzy dostosowującej do rynku pracy poprzez szeroką ofertę studiów podyplomowych. 

Jeśli chodzi o pracę po transporcie to trudno powiedzieć, na dzień dzisiejszy jest, ale jak będzie za 35 lat kiedy musisz być aktywny zawodowo tego nikt nie wie. Ważne, ze możesz łatwo dostosować się do zmian na rynku pracy poprzez podyplomówki. Z zarobkami wszystko zależy od tego jaką ścieżkę kariery uda Ci się obrać i czy już na studiach znajdziesz dorywczą pracę żeby łapać doświadczenie bo to może przyspieszyć rozwój zawodowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transport jest kierunkiem z historią ale również i przyszłościowym. Infrastruktura wciąż jest w fazie rozwoju, co stwarza wiele możliwości. Specjalizację wybierasz później, kiedy będziesz się już uczyć, a wtedy na pewno będziesz już wiedzieć w którą stronę chcesz pójść. Zobacz gdzie możesz znaleźć pracę po tym kierunku: http://www.studia.net/transport

Jak będziesz kończyć studia możliwości jeszcze wzrosną, tak więc powodzenia!


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydział Transportu Politechniki Śląskiej to bardzo dobry wybór. Wiem, że dają tam spore możliwości rozwoju podczas studiów. Działają Koła Naukowe Studentów, organizują różne szkolenia itd...

Co do specjalności to mają też szeroki wybór, ale ostatecznie chyba wybierasz na II roku studiów, więc masz trochę czasu na decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Też jestem nowy, też nie będę zakładał póki co nowego tematu.

 

Co rozumiecie przez stwierdzenia ogarnianie matematyki?

Pisałem nową maturę, ale rozszerzenia poszły mi słabiutko. Nie przyłożyłem się do nauki w liceum i z rozszerzonej matmy będę miał jakieś 30%, z jęz. ang. też koło 30-40%. Za to wydaje mi się, że dobrze poradziłem sobie z podstawami - studiuj matmę ok. 90%, polski myślę ok. 70%, angielski ok. 80%. Byłem na profilu mat-fiz, więc trochę liznąłem też tej fizyki. Szkoda trochę, że miałem tylko geografię przez rok, bo lubię ten przedmiot. Ale do rzeczy. Czy uważacie, że mam "ogarniętą" matmę. Administrator Łukasz mówi, że studiuj matmę na kierunkach technicznych to podstawa. Tyle, że mam problem z trudnymi zadaniami i nie wiem co myśleć.

 

Zastanawiałem się nad Logistyką lub Transportem na Politechnice Rzeszowskiej lub jakiejś uczelni w Krakowie. Inne miasta nie wchodzą w grę. Niestety, nigdy nie interesowałem się motoryzacją, silnikami, energetyką, elektryką, mechaniką, silnikami itd. i to chyba wyklucza kilka kierunków jak mechatronika, automatyka czy robotyka. Co moglibyście mi doradzić?

 

Zawsze interesowałem się sportem, głównie piłką nożną. Niestety, wybitnym sportowcem nie będę, nie jestem też za bardzo wysportowany (co jednak przy ciężkiej, systematycznej pracy dałoby się zmienić). Liczę na waszą pomoc.

 

I ostatnie pytanie na razie. Czy jest sens rekrutacji na Logistykę na Polit, Rzesz. jeśli nie przekraczam progu punktowego z ubiegłych lat.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierunek logistyka czy transport to są świetne kierunki studiów i warto wybrac. Warto złożyć papiery na ten kierunek bo niż demograficzny jest coraz większy wiec jest coraz mniej kandydatów na 1 miejsce. Moze byc tak ze Ci którzy nie dostali sie rok temu w tym roku by się dostali. Jesli nie chcesz miec problemów na studiach z studiuj matmę musisz ja ogarniać nawet w trudnych zadaniach. Nie znaczy to ze sobie nie poradzisz na studiach. Jesli uda Ci się dostać to bedziesz musial sie bardziej przyłożyć niż inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja. Są wyniki, to się nimi podzielę.

 

Podstawy:

polski 96

studiuj matmę 92

angielski 78

 

Rozszerzenie:

studiuj matmę 44

angielski 42

 

Co myślicie? Oczywiście najlepiej poszedł znowu polski, który mi się nie przyda... Na studiach obiecuje sobie przyłożyć się do matmy, a jeszcze na tych wakacjach do języków (angielski i hiszpański).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja. Są wyniki, to się nimi podzielę.

 

Podstawy:

polski 96

matma 92

angielski 78

 

Rozszerzenie:

matma 44

angielski 42

 

Co myślicie? Oczywiście najlepiej poszedł znowu polski, który mi się nie przyda... Na studiach obiecuje sobie przyłożyć się do matmy, a jeszcze na tych wakacjach do języków (angielski i hiszpański).

 

Gratuluję!!! to poszło Ci lepiej niż myślałeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za mocne wsparcie. Co do alternatywy to myślę też nad złożeniem na Wydział studia z zarządzania AGH i potem specjalność kierunek logistyka. Co prawda łatwiej byłoby mi się dostać, ale z tego co mówił Admin Łukasz - na dyplomie miałbym Podyplomówki z zarządzania wypisane a nie Logistykę.

Na PRz chyba na mechatronikę złożę jako drugi kierunek. Z tym, że jakoś nie jestem do niej przekonany, bo jest tam dużo dziedzin, a nie wszystkie lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam. Pisze tutaj, ponieważ nie chcę zakładać nowego tematu. Mam pytanie krótkie i proste ;) Chcę w tym roku iść na studia, zaocznie, na kierunek "kierunek logistyka transportu", w województwie Wielkopolskim. Problem w tym, ze liczącym sie wynikem, jest wynik z matematyki. A ja ledwo ją zdałem (36%, podstawa) Czy sens w ogóle składać papiery, czy na zaocznych studiach, nie będzie to aż tak brane pod uwagę ? Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, zwracam się z prośbą do was drodzy użytkownicy.

Mam 21 lat. Chciałbym wybrać się na studia niestacjonarne. Marzy mi się uzyskanie tytułu inżyniera. Niestety matura bardzo kiepsko zdana. 36% Matematyka 78% Angielski i 68% Polski. Umiejetnosci z Fizyki i Chemi sa na podobnym poziomie co matematyka. X matematyki orłem nie jestem. Wynika to z zaniedbania podstaw tego przedmiotu.

Chciałbym podjąć studia na jednym z tych kierunków na Politechnice Rzeszowskiej:

- inżynieria środowiska

- elektronika i telekomunikacja

- transport (najbardziej mi bliski)

- Podyplomówki z zarządzania i inżynieria produkcji

Czy mam szanse poradzić sobie na któryś z tych kierunków z tak słabymi wynikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.