Skocz do zawartości
Przyjaciel WSL

Studia dualne: teoria i praktyka w jednym

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Maćku,

 

odpowiadając na Twoje pytania:

 

1. Miesiąc nauki w systemie studiów dualnych kosztuje 690 zł, należy zauważyć, że płaci się tylko przez 10 miesięcy.

2. Jakie wynagrodzenie otrzyma student podczas studiów zależy od przedsiębiorstwa, w którym podejmie on staż. Jest to umowa między studentem, a stażodawcą (każde przedsiębiorstwo ma inną politykę płacową). Przewidywany poziom wynagrodzenia na pewno pokryje koszty czesnego.

 

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania odnośnie systemu studiów dualnych chętnie odpowiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam parę pytań  :)

Jak trudno jest się dostać na te studia? mam na myśli głównie język angielski, na jakim poziomie powinien on być? Oraz jak trudno jest o staż w jednej z firm?

Witaj!

Im lepiej znasz angielski, tym łatwiej dostaniesz się na studia dualne. Najważniejsza jest komunikatywność i postawa - nie można się bać mówić po angielsku, nawet jeśli nie jest się pewnym swoich umiejętności czy poprawności gramatycznej. Poziom średniozaawansowany na początek jest ok. Podczas pierwszego roku studiów zajęcia z języka angielskiego będą bardziej intensywne, żeby każdy miał szanse uzupełnić wiedzę. Nie ma się czego obawiać :)

Co do stażu - na studiach dualnych, staż jest gwarantowany, tzn. rozpoczęcie studiów jest jednoznaczne z rozpoczęciem stażu. Każda z osób, które dostaje się na studia, dostaje się także na staż.

Mam nadzieję, że rozwiałam wątpliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Im lepiej znasz angielski, tym łatwiej dostaniesz się na studia dualne. Najważniejsza jest komunikatywność i postawa - nie można się bać mówić po angielsku, nawet jeśli nie jest się pewnym swoich umiejętności czy poprawności gramatycznej. Poziom średniozaawansowany na początek jest ok. Podczas pierwszego roku studiów zajęcia z języka angielskiego będą bardziej intensywne, żeby każdy miał szanse uzupełnić wiedzę. Nie ma się czego obawiać :)

Co do stażu - na studiach dualnych, staż jest gwarantowany, tzn. rozpoczęcie studiów jest jednoznaczne z rozpoczęciem stażu. Każda z osób, które dostaje się na studia, dostaje się także na staż.

Mam nadzieję, że rozwiałam wątpliwości :)

Dziękuję bardzo!  Właśnie na taką odpowiedź czekałam :) Bałam się, że staż nie jest gwarantowany, bez niego mogłabym tylko pomarzyć o studiowaniu na tej uczelni, ale teraz już jestem spokojna :) Pozostaje mi tylko uczyć się angielskiego, jeszcze raz bardzo dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.