Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

Joanna

Audiofonologia - gdzie studiować?

Może naszą klasę rządzącą należy wysłać na studia z zakresu audiofonologii? Teraz są głusi na głosy społeczne, więc może po skończeniu studiów... będzie lepiej?;-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Warto studiować ten kierunek. Szczegółów dowiesz się czytając o nim trochę więcej np. www.kierunki.net/audiofonologia

Niestety jest tak, że wiele osób ma problemy ze słuchem więc nie jest to koniunktura tymczasowa, a stała. Badania poświęcone słuchowi będą potrzebne jeszcze przez wiele lat.

Kierunek ten prowadzą tylko 2 uczelnie w kraju, Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Podobna zawartość

• Przez Nataliakornelia
      Witam wlasnie zaczynam studia na kierunku inżynieria biomedyczna, chciałabym jednak zmienić uczelnie oraz kierunek, po jakim czasie jest to możliwe ? Na jakie kierunki moge sie przepisac? 
    • Przez Szymon99
      Witam.
      Jestem uczniem 3 klasy LO o profilu mat-geo-wos. Za parę miesięcy matura a ja wciąż nie jestem zdecydowany na jakie studia pójść. W deklaracji maturalnej wpisałem WOS i geografię jako przedmioty rozszerzone, głównie interesuję się polityką i aktualnymi wydarzeniami politycznymi. Na studia chciałbym udać się do Krakowa (wymarzona uczelnia to oczywiście UJ), jednak gdy przeglądam wymagania na kierunki, nad którymi do tej pory się zastanawiałem, czyli politologia/stosunki międzynarodowe/dziennikarstwo, to okazuje się, że geografia i WOS są zazwyczaj w jednej kategorii punktacji, a w drugiej znajdują się języki obce, bądź język polski. Chciałbym się więc zapytać jakie kierunki byłyby dla mnie odpowiednie przy zdawaniu tych 2 przedmiotów i doradzić odnośnie tego czy nie zdawać na poziomie rozszerzonym np. języka angielskiego (nie jestem z niego wybitny jadę głównie na 3). Czy wyżej wymienione przeze mnie kierunki są w ogóle perspektywiczne, łatwo po nich o pracę? Może jest też jakaś ciekawsza uczelnia w innym mieście? Choć wolałbym by był to Kraków, gdyż jestem młodszy od innych maturzystów, bo dopiero za 3 miesiące obchodzę 17 urodziny i studiowanie na drugim końcu Polski mogłoby być bardziej skomplikowane. Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez alciiakk
      Cześć, właśnie dostałam się na II rok studiów niestacjonarnych. Niestety podczas pierwszego semestru nie udało mi się zaliczyć jednego przedmiotu, z którego mam warunek. Kiedy mam chodzić na przedmiot, skoro w tym samym czasie mam inne zajęcia, czy muszę chodzić tego samego wykładowcy, i w ogóle jak to wszystko wygląda na studiach zaocznych? Proszę o informację  
    • Przez maciejkuczynski
      Jestem nowy na Forum i chciałem się przedstawić
      Wybieram się na medycynę. Właśnie zacząłem drugą klasę LO na profilu biol-chem-mat. Takie też przedmioty rozszerzone będę zdawać na maturze, plus angielski dwujęzyczny (odpowiednik C1). Przedmioty te dobrałem pod kątem wymagań polskich uniwersytetów medycznych. U mnie na pierwszym miejscu stoi Warszawa, na kolejnych Kraków i Wrocław.
      Od pewnego czasu chodzi mi jednak po głowie pomysł studiowania w Niemczech. Nie bez powodu - od 12 lat mieszka tam i pracuje mój tata, anestezjolog. Do Niemiec przyjeżdżam średnio 2-3 razy w roku, głównie na wakacje. Jestem więc w miarę obyty z krajem, jego mentalnością i kulturą. Wiem, że tata pomógłby mi na miejscu, może nawet miałbym szanse na praktyki w jego klinice - przyjmują tam obcokrajowców bardzo chętnie. Interesowałyby mnie takie miasta, jak:
      - Goettingen (piękna miejscowość, dość renomowany uni, choć nie w krajowej czołówce, 60 km od domu taty w Seesen - mógłbym z nim nawet mieszkać, odpadnie koszt wynajęcia mieszkania)
      - Berlin (Humboldt lub Freie Uni - wszystkie właściwie zalety Zachodniej stolicy)
      - Heidelberg (najwyższe notowania w rankingach)
      - Monachium (najmniej prawdopodobne, wysokie noty, ale trochę daleko)
      Pojawił się jednak cały szereg wątpliwości, gdy wgłębiłem się w przepisy i procedury rekrutacyjne.
      1. Język. Mój niemiecki oceniam na słabe B2. Radzę sobie dość dobrze w konwersacji z Niemcami, rozumiem większość tego, co czytam i słucham. Jeżeli nie znam słowa, potrafię znaleźć synonim. W zeszłym roku wygrałem nawet ogólnopolski konkurs  Jednak większość uczelni wymaga mocnego C1 lub nawet C2 - na tyle nie znam jeszcze nawet angielskiego. Najczęściej brane pod uwagę egzaminy: TestDaF z wynikiem 4 (mocne C1), DSH zweite Stufe (C1) lub Goethe C2/Oberstufe. C1 przy bardzo intensywnej nauce może jestem w stanie osiągnąć, jednak C2 to już wymagałoby mieszkania i życia w Niemczech.
      2. Termin rekrutacji. Na stronach uczelni terminy pokrywają się mniej więcej z polskimi, raz jednak na jakimś forum znalazłem informację, że rekrutację przeprowadza się wcześniej - przed naszymi maturami. Wobec tego, jako że student nie posiada matury ani świadectwa ukończenia LO, przyjęcie następuje według średniej ocen z... drugiej klasy. Czy wiecie coś na ten temat? W pierwszej klasie miałem 5.88, tego poziomu jednak w tym roku się nie spodziewam.
      3. Opłacalność całego przedsięwzięcia. Z moją sytuacją, na pewno łatwiej mi się będzie odnaleźć w Niemczech niż większości moich rówieśników. Czy jednak opłaca się posiadać niemiecki dyplom? Jak patrzą na to polskie szpitale? I na odwrót - czy polski dyplom za granicą jest z automatu czymś gorszym w porównaniu do np. niemieckiego lub brytyjskiego? Mam pewne porównanie szpitali polskich i niemieckich i, nie oszukujmy się, poziom techniki, komfortu i metody leczenia zdecydowanie przewyższają u tych drugich. W Polsce problemem jest też kolesiostwo, hierarchia i rzucanie młodym kłód pod nogi. Nie ukrywam też, że interesuje mnie praca naukowa - stopnie naukowe, własne badania, konferencje itp. Czy trudno prowadzić w Polsce taką działalność? W Niemczech większość lekarzy ma tytuł doktora i nikogo on nie dziwi.
      Pytanie zasadnicze brzmi: czy jest sens się w to pakować? Czy studiami w Polsce zamykam sobie drogi kariery? Z drugiej strony, trochę mnie przerastają wymagania językowe w DE - musiałbym się naprawdę intensywnie zabrać za naukę. Jeżeli nie warto, ograniczę Deutsche Sprache do tego, co mam w szkole, i się przygotuję solidnie do matury. Niby dwa lata, a jednak wstępna decyzja już na teraz.
      Pozdrawiam,
      Maciek
    • Przez Humanistka
      Witam. Mam 18 lat, jestem na profilu humanistycznym w liceum ogólnokształcącym, z rozszerzonym WOS-em, j. polskim i historią. W przyszłym roku zdaję maturę i od pewnego czasu nachodzą mnie wątpliwości. Idąc do liceum miałam zamiar studiować w przyszłości prawo, jak większość moich znajomych z obecnej klasy. Jednak na forach internetowych dotyczących studiów prawniczych, większość osób wypowiada się negatywnie o tym kierunku. Mam do Was pytanie - czy studia prawnicze to wg Was kierunek z przyszłością? W jaki sposób mogę "wypróbować" czy prawnik to rzeczywiście zawód dla mnie? Dodam, że od dziecka chciałam być lekarzem, a dokładnie kardiologiem - jednak jestem zbyt wrażliwa na tą profesje ( nie, nie chodzi o zajęcia w prosektorium). Teraz myślę poważnie także nad farmacja - uwielbiam chemię, może w mniejszym stopniu biologię i zastanawiam się dlaczego właściwie nie zdecydowałam się na biol-chem.Lubię polski, WOS, chemię i matme, nie przepadam natomiast za historią :-(. Robiłam nawet badania dotyczące preferencji zawodowych i okazuje się że nadaje się zarówno do farmacji jak i do bycia prawnikiem. Co mi doradzacie? Jeśli macie jakieś doświadczenia czy informacje o tych kierunek to proszę o podzielenie się nimi. Pozdrawiam wszystkich :-)
  • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Transport to świetny kierunek studiow i na pewno warto go studiowac. Daje szerokie mozliwosci i szanse zatrudnienia.  PW to świetna uczelnia, progi sa niskie i jest niż demograficzny
    • Cześć. Jestem uczniem 1 klasy LO i zastanawiam się co robić w życiu. Pasjonuje się pociągami, komunikacja i szeroko pojętym transportem. Czy warto iść na studia transport? Uczę się dobrze, jestem na wysokim poziomie z matematyki i fizyki (nigdy nie miałem z tymi przedmiotami problemu,mam dobre korepetycje) ,władam biegle angielskim, mówię po francusku i hiszpańsku (Lubie jezyki) i planuje dołożyć jeszcze chiński lub japoński. Chciałbym studiować na Politechnice Warszawskiej i jestem zdeterminowany żeby tego dokonać. Jednak spotkałem się z wieloma opiniami ze transport to wylegarnia bezrobotnych... Czy może mi ktoś rozjaśnić sytuacje? Czy po skończeniu transportu ze specjalizacja transport kolejowy i mówiąc w 2-3 językach na poziomie b2 i po angielski na c1/c2 znajdę jakąś pracę? Martwi mnie też stosunkowo niski próg na PW (88 pkt).. 
    • Fizyka nie jest potrzebna. Jest potrzebne rozszerzenie z matematyki. Zadzwoń do OKE i dowiedz sie do kiedy musisz zgłosić chęć poprawiania matury
    • Zapraszamy do dyskusji 
  • Najpopularniejsze tematy na forum