Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

Joanna

Audiofonologia - gdzie studiować?

Może naszą klasę rządzącą należy wysłać na studia z zakresu audiofonologii? Teraz są głusi na głosy społeczne, więc może po skończeniu studiów... będzie lepiej?;-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Warto studiować ten kierunek. Szczegółów dowiesz się czytając o nim trochę więcej np. www.kierunki.net/audiofonologia

Niestety jest tak, że wiele osób ma problemy ze słuchem więc nie jest to koniunktura tymczasowa, a stała. Badania poświęcone słuchowi będą potrzebne jeszcze przez wiele lat.

Kierunek ten prowadzą tylko 2 uczelnie w kraju, Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Podobna zawartość

• Przez YoshikeYo
      Jestem studentką kosmetologii i chciałabym poprosić o uzupełnienie mojej ankiety do pracy magisterskiej. Badam stan wiedzy na temat wpływu witamin na skórę.
      Ankieta jest całkowicie anonimowa, więc jeśli ktoś zdecydowałby się mi pomóc, uzupełniając ją, prosiłabym o rzetelne odpowiadanie na pytania, bez zaglądania do pomocy naukowej w postaci internetu czy innych
      http://www.survio.com/survey/d/J9E2W8O5U9U7U3Z4F
    • Przez krystain0
      Zacznę od tego, że jestem na pierwszym roku studiów dziennych i doszedłem do wniosku, że ten cały obraz studiów wpajany przez społeczeństwo ("studia to najlepszy czas w życiu, nowi znajomi, imprezy") nijak ma się do rzeczywistości i ja się w tym w ogóle nie odnajduje. Kiedy skończyłem szkołę średnią KAŻDY bliższy mi znajomy składał "papiery" na studia, rodzice też tego ode mnie chcieli bo "oni w moim w moim wieku nie mieli takiej możliwości"  a że według społeczeństwa istnieją tylko DWIE DROGI : pójście do pracy LUB pójście na studia to wybrałem to drugie i tutaj zaczyna się mój problem.
      Okazało się, że studia wcale nie są takie fajne i jedyne co mi się w nich podoba to te dwa dni w tygodniu kiedy wracam do domu (wynajmuję pokój 1os w mieście w którym mam uczelnie) a poza tym widzę tylko pociągi, tramwaje, uczelnie i nic więcej. Myślałem żeby zmienić studia na zaoczne, ale trzyma mnie umowa związana z mieszkaniem. Najbardziej odpowiadałoby mi studia przerwać i zacząć od nowa w następnym roku akademickim (tym razem zaocznie) ale rodzice nie byliby z tego powodu zadowoleni (cały rok opłacania mieszkania na marne).
      Jestem ciekawy co Wy o tym sądzicie i czy może ktoś z Was miał podobny problem.
    • Przez Modzel1206
      Cześć.
      W tym roku piszę maturę. Obecnie jestem w technikum elektrycznym. Maturę rozszerzoną będę pisał z fizyki (zastanawiam się jeszcze nad matematyką). 
      Ogólnie interesuje się technologiami, dźwiękiem i filmami.
      Chciałbym zaczerpnąć informacji jak wyglądają studia na warszawskich uczelniach technicznych. Chodzi mi głównie o PW i WAT. 
      Kierunki o jakich myślałem to: automatyka i robotyka, informatyka, inżynieria biodemedyczna i elektrotechnika. 
      Jakie różnice są między wydziałami? Przykładowo na PW automatyka i robotyka jest aż na 5 wydziałach. 
      Automatyka i Robotyka Elektroniki i Technik Informacyjnych 30 30 Elektryczny 75 _ Inżynierii Produkcji 100 _ Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa 55 _ Mechatroniki 70 _  
      Rozważałem jeszcze studia w Głównej Szkole Pożarniczej w Warszawie, ale nie nastawiam się zbytnio bo trudno jest się dostać.

• Przez cycu
      Cześć !!
       3 klasa liceum i trzeba już zacząć myśleć powoli , chodzi mi o to czy warto wybrać kierunek informatyczny na umk w Toruniu ? Nie mam nikogo znajomego na tym profilu , ale kolega , który jest na prawie chwali sobie tą uczelnie. Na początku myślałem o UW albo UG w ostateczności UWM , ale od jakiegoś czasu Toruń zaczął do mnie przemawiać , i chciałbym poznać jakąś opinie odnośnie studiowania informatyki na tej uczelni . I czy po jej ukończeniu nie będzie problemu żeby znaleźć prace
      Pozdrawiam !!
    • Przez Justine Rybak
      Witam Was serdecznie

Szukam i szukam i niestety nic znaleźć nie mogę. Planowałam swego całkiem niedawno iść na Zarządzanie kulturą do Krakowa, jednak koleżanka, która obecnie jest w trakcie nauki mówi, że zrobił się tam mały bajzel i nie ma też za dużo roboty. Zastanawiam się więc jakie studia mogłabym zestawić we Wrocławiu wraz ze studium organizacji wydarzeń artystycznych. Przeglądałam różnego rodzaju zarządzania jednak za dużo tam dla mnie ekonomii. Myślałam również nad psychologią, choć bardziej jest to coś jak hobby a nie przyszły zawód. 

Macie może jakieś sugestie w tym temacie?

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Cześć,    Nie jesteś pierwszy, który to piszę. Szczególnie odnośnie informatyki, bo przecież to taki popularny kierunek. Tydzień czy dwa tygodnie temu pojawiło się to samo. Też osoba z informatyki.  Moim zdaniem, skoro jesteś umysłem ścisłym, masz smykałkę do informatyki ale trochę Cię to nudzi to powinieneś rozważyć studia związane z kierunkami technicznymi, który również wykorzystują wiedzę matematyczną i informatyczną, może automatyka i mechanika? może robotyka? może mechatronika.  Co o tym myślisz? Zerknij sobie na zawody przyszłości, może również do czegoś Cię to skłoni:  
    • Hej, witam was wszystkim. Przychodzę do was z moim problemem dotyczącym wyboru kierunku studiów. W październiku ubiegłego roku rozpocząłem naukę na Politechnice Łódzkiej, na wydziale WEEiA. Wybór padł na informatykę. Dlaczego? Ponieważ cały czas siedzę przed kompem. Niestety po semestrze zrezygnowałem. Nie dlatego, że bym sobie nie poradził. Ale dlatego, że nie interesowało mnie to. Aktualnie jestem zarejestrowany w Powiatowym Urzędzie Pracy i szukam zatrudnienia. Pragnę jednak podjąć dalszą naukę od października. Abyście mogli mi pomóc w wyborze kierunku dla mnie, opowiem trochę o mnie. Zawsze byłem bardzo dobrym uczniem. Czerwone paski, średnie powyżej 5.0 nie opuszczały mnie przez cały czas. Konkursy z matematyki szły mi nieźle, mimo, że nigdy nie zająłem miejsca na podium. Matma nie jest dla mnie problem, fizykę w miarę ogarniam też. Chemii nie lubię. Potrafię ją zrozumieć, nauczyć się i zdać, ale nie chcę, bo to jest dla mnie męczące w przeciwieństwie do matematyki, która przychodzi dużo łatwiej. Język angielski znam dosyć dobrze. Potrafię płynnie rozmawiać z obcokrajowcami, znam czasy, ale często brakuję mi słówek. Nigdy nie miałem do nich głowy. Mój wolny czas, w roku szkolnym spędzałem raczej przed komputerem, grając w RPGi, fpsy, MOBA. Chodziłem do dodatkowej pracy, tylko po to, żeby zarobić na wymarzony komputer i w 2012 roku kupiłem jednostkę marzeń za 4 tysiące. Wakacje spędzałem na orlikach i basenie. Niestety to wszystko co robiłem, nie podsunęło mi żadnej wskazówki podczas wyboru kierunku. Pomyślałem, skoro tyle czasu spędzam przed komputerem, to pójdę na informatykę, nic się nie zmieni. Otóż nie, zabawa zmieniła się w przekleństwo. Proszę, jeżeli wpadniecie na pomysł, wskazówkę, kierunek w sam raz dla mnie. To będę wam wdzięczny.
    • Wybierając studia wielu z Was zastanawia się jaki kierunek wybrać? Większość kieruje się obecną popularnością kierunków, ciekawymi nazwami studiów, ciekawymi programy. Rzadziej kierujecie się swoimi pasjami i zainteresowaniami, a przecież to bardzo ważne.  Obecna popularność konkretnego kierunku nie ma nic wspólnego z możliwościami zatrudnienie. Nikt nie wie jak będzie wyglądał rynek pracy za 5, 10 lat, a co dopiero za 30 czy 40 kiedy My obecna młodzież, studenci, maturzyści, czy absolwenci, będziemy musieli być aktywni zawodowo. Dobrym przykładem była europeistyka, kierunek bardzo ciekawy, rozwijający pasję i dający szerokie horyzonty myślowe. W 2004 roku na UMK było 30-40 osób na jedno miejsce, aby zostać zakwalifikowanym należało się wykazać średnią ze szkoły średniej na poziomie 5,6 i podobnie zdaną maturą. Dzisiaj kierunek ten uchodzi za produkcję bezrobotnych. Moim zdaniem nie jest to słuszne myślenie, bo to nie kierunek jest determinantem naszego życia. Kierunek daje nam fundamenty, podstawy naszego rozwoju, ale to my sami decydujemy o naszej przyszłości.  Oczywiście warto pomyśleć już teraz, co może być oczekiwane w przyszłości, jakie kwalifikacje, jakie fundamenty będą nam dawały lepszy start.  Zachęcam Was do obejrzenia filmu o najbardziej przyszłościowych zawodach w Polsce:    
    • Wiele osób tak robi. Spokojnie można wyjechać w lipcu i wrócić we wrześniu, przez 2,5 miesiąca na zachodzie można zarobic
  • Najpopularniejsze tematy na forum