Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

Davi

Studia Zaoczne

Witam,

Mam jeszcze takie jedno pytanie w tym roku czy to prawda że na każdy profil praktycznie wszystkich uczelni idzie się teraz dostać zaocznie?

Jak pamiętacie interesują mnie finanse i rachunkowość, ekonomia oraz informatyka najbardziej na Krakowskich uczelniach :).

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć, tak. Jest dokładnie tak jak piszesz, studia zaoczna (niestacjonarne) są teraz bardzo mało oblegane i poza nielicznymi wyjątkami rekrutacja polega tylko na złożeniu dokumentów i opłacie rekrutacyjnej. 

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam,

Mam jeszcze takie jedno pytanie w tym roku czy to prawda że na każdy profil praktycznie wszystkich uczelni idzie się teraz dostać zaocznie?

Jak pamiętacie interesują mnie finanse i rachunkowość, ekonomia oraz informatyka najbardziej na Krakowskich uczelniach :).

Niż demograficzny spowodował, że liczba studentów dość drastycznie spadła. Tyczy się to praktycznie wszystkich uczelni. Logicznym jest więc, że darmowe studia dzienne będą bardziej oblegane. Zaoczne, płatne studia są raczej dobrym wyborem dla ludzi, którzy chcą już w trakcie studiów pracować, ale tych nie ma zbyt wielu nadal:) Tak więc jeśli chcesz studiować zaocznie, to praktycznie na każdym kierunku masz taką możliwość. Z reguły decyduje tutaj kolejność przyjęć, ale na niektórych kierunkach będziesz musiał podejść do jakiegoś wstępnego egzaminu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jak piszą koledzy nie ma teraz najmniejszych problemów aby dostać się, a właściwie zapisać na studia zaoczne. Uczelnie państwowe bardzo konkurują teraz o płatnych studentów (zaocznych właśnie) z uczelniami prywatnymi. Kierunki, które Ciebie interesują są wciąż na topie, wybór uczelni masz więc szeroki: http://www.uczelnie.net/krakow

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Cześć,    Nie jesteś pierwszy, który to piszę. Szczególnie odnośnie informatyki, bo przecież to taki popularny kierunek. Tydzień czy dwa tygodnie temu pojawiło się to samo. Też osoba z informatyki.  Moim zdaniem, skoro jesteś umysłem ścisłym, masz smykałkę do informatyki ale trochę Cię to nudzi to powinieneś rozważyć studia związane z kierunkami technicznymi, który również wykorzystują wiedzę matematyczną i informatyczną, może automatyka i mechanika? może robotyka? może mechatronika.  Co o tym myślisz? Zerknij sobie na zawody przyszłości, może również do czegoś Cię to skłoni:  
    • Hej, witam was wszystkim. Przychodzę do was z moim problemem dotyczącym wyboru kierunku studiów. W październiku ubiegłego roku rozpocząłem naukę na Politechnice Łódzkiej, na wydziale WEEiA. Wybór padł na informatykę. Dlaczego? Ponieważ cały czas siedzę przed kompem. Niestety po semestrze zrezygnowałem. Nie dlatego, że bym sobie nie poradził. Ale dlatego, że nie interesowało mnie to. Aktualnie jestem zarejestrowany w Powiatowym Urzędzie Pracy i szukam zatrudnienia. Pragnę jednak podjąć dalszą naukę od października. Abyście mogli mi pomóc w wyborze kierunku dla mnie, opowiem trochę o mnie. Zawsze byłem bardzo dobrym uczniem. Czerwone paski, średnie powyżej 5.0 nie opuszczały mnie przez cały czas. Konkursy z matematyki szły mi nieźle, mimo, że nigdy nie zająłem miejsca na podium. Matma nie jest dla mnie problem, fizykę w miarę ogarniam też. Chemii nie lubię. Potrafię ją zrozumieć, nauczyć się i zdać, ale nie chcę, bo to jest dla mnie męczące w przeciwieństwie do matematyki, która przychodzi dużo łatwiej. Język angielski znam dosyć dobrze. Potrafię płynnie rozmawiać z obcokrajowcami, znam czasy, ale często brakuję mi słówek. Nigdy nie miałem do nich głowy. Mój wolny czas, w roku szkolnym spędzałem raczej przed komputerem, grając w RPGi, fpsy, MOBA. Chodziłem do dodatkowej pracy, tylko po to, żeby zarobić na wymarzony komputer i w 2012 roku kupiłem jednostkę marzeń za 4 tysiące. Wakacje spędzałem na orlikach i basenie. Niestety to wszystko co robiłem, nie podsunęło mi żadnej wskazówki podczas wyboru kierunku. Pomyślałem, skoro tyle czasu spędzam przed komputerem, to pójdę na informatykę, nic się nie zmieni. Otóż nie, zabawa zmieniła się w przekleństwo. Proszę, jeżeli wpadniecie na pomysł, wskazówkę, kierunek w sam raz dla mnie. To będę wam wdzięczny.
    • Wybierając studia wielu z Was zastanawia się jaki kierunek wybrać? Większość kieruje się obecną popularnością kierunków, ciekawymi nazwami studiów, ciekawymi programy. Rzadziej kierujecie się swoimi pasjami i zainteresowaniami, a przecież to bardzo ważne.  Obecna popularność konkretnego kierunku nie ma nic wspólnego z możliwościami zatrudnienie. Nikt nie wie jak będzie wyglądał rynek pracy za 5, 10 lat, a co dopiero za 30 czy 40 kiedy My obecna młodzież, studenci, maturzyści, czy absolwenci, będziemy musieli być aktywni zawodowo. Dobrym przykładem była europeistyka, kierunek bardzo ciekawy, rozwijający pasję i dający szerokie horyzonty myślowe. W 2004 roku na UMK było 30-40 osób na jedno miejsce, aby zostać zakwalifikowanym należało się wykazać średnią ze szkoły średniej na poziomie 5,6 i podobnie zdaną maturą. Dzisiaj kierunek ten uchodzi za produkcję bezrobotnych. Moim zdaniem nie jest to słuszne myślenie, bo to nie kierunek jest determinantem naszego życia. Kierunek daje nam fundamenty, podstawy naszego rozwoju, ale to my sami decydujemy o naszej przyszłości.  Oczywiście warto pomyśleć już teraz, co może być oczekiwane w przyszłości, jakie kwalifikacje, jakie fundamenty będą nam dawały lepszy start.  Zachęcam Was do obejrzenia filmu o najbardziej przyszłościowych zawodach w Polsce:    
    • Wiele osób tak robi. Spokojnie można wyjechać w lipcu i wrócić we wrześniu, przez 2,5 miesiąca na zachodzie można zarobic
  • Najpopularniejsze tematy na forum