Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Urzędy pracy przygotowują rewolucję. Jak to będzie wyglądać? Czego można się spodziewać znajdziecie w tym miejscu http://www.studia.net/w-drodze-do-kariery/5252-rewolucja-w-urzedach-pracy-prosty-sposob-na-zmniejszenie-poziomu-bezrobocia.

 

Jakie macie doświadczenia w poszukiwaniu pracy po studiach? Może już podczas studiów ktoś rozpoczął od praktyk czy stażu i w ten sposób otrzymał propozycję dalszej współpracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w trakcie studiów udzielałam, się w Samorządzie Studencki oraz Kołach Naukowych. To w dużej mierze przyczyniło się na znalezienie stażu w dobrej firmie. Pamiętam, że bardzo zwracali uwagę na to czy działało się w jakiś organizacjach. Staż przerodził się potem w pracę i chociaż już nie jestem związana z tą firmą to bardzo miło wspominam tamte czasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukanie pracy po studiach to trochę późno, pracy należy szukać w trakcie studiów, najpierw pracodawca przyjmie taką osobę chętnie, ponieważ ma niższe składki Zusowskie, a później jak osoba się sprawdzi to albo ją zostawi albo będzie ją polecać a to bardzo ważne:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że inicjatywa i chęć zdobycia doświadczeń w trakcie studiów jest bardzo cenna, mówiliśmy na ten temat klika razy http://www.studia.net/w-drodze-do-kariery/5259-pracujcie-za-darmo-a-bedzie-wam-dane o inicjatywie "nie robię tego za darmo" http://www.studia.net/w-drodze-do-kariery/5235-kariera-jest-jasna-i-wielce-przejrzysta-niegdys-niewolnik-a-dzis-stazysta. Jakie macie doświadczenia i co sądzicie, warto praktykować w trakcie studiów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest to, żeby mieć jakieś doświadczenie - wówczas łatwiej znaleźć pracę. Doświadczenie warto już zdobywać na studiach, przynajmniej na darmowych stażach czy praktykach. Później jest łatwiej o pracę. Można też znaleźć jaką pracę na wakacje, nie jest to takie trudne, często pojawiają się oferty dla studentów, np. tutaj jest trochę http://praca.anonse.pl/?__deform_form_id__=searchform&tag=praca%20dla%20studenta

Większość portali z pracą ma ogłoszenia pracy dla studentów, warto próbować pracować już w czasie studiów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś studentem dziennym i chciałbyś dorobić, ale przeszkadza Ci w tym grafik na uczelni?

Jesteś pracowity, chcesz zarabiać dużo, więc poszukujesz pracy dorywczej?

Szukasz pracy stałej, ale ważna jest dla Ciebie atmosfera w zespole?
Mamy dla Ciebie rozwiązanie.

Obecnie szukamy młodych, dynamicznych, kreatywnych ludzi z dużymi zasobami poczucia humoru, na stanowisko:

Konsultant Telefoniczny

Zakres obowiązków:
- telefoniczna obsługa Klientów firmy telekomunikacyjnej,
- utrzymywanie dobrych kontaktów z Klientem.

Oczekujemy:
- znajomości języka polskiego w stopniu min. biegłym
- otwartości, komunikatywności,
- znajomości min. kilku dowcipów na poziomie

Oferujemy:
- pracę w elastycznym wymiarze godzin, w centrum Warszawy,
- świetny zespół współpracowników, przy którym zapomnisz co to nuda.

Jeśli uważasz, że to oferta dla Ciebie..
Wyślij nam swoje CV na adres: rekrutacja@timework.pl, chętnie się z Tobą spotkamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz podjęcia stałej pracy, warto też pomyśleć nad inwestowaniem w obligacje korporacyjne. Wcale nie trzeba być studentem ekonomii by móc się tym zajmować. Oczywiscie, należy wcześniej zaznajomić się z pewnymi instrumentami finansowymi, by nie inwestować 'na ślepo'. Ale jako, że nie są to aż tak skomplikowane kwestie, to może być to opłacalne zajęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jest zainteresować się sytuacją na rynku pracy w zachodniej Polsce. Na przykład we Wrocławiu znajduje się wiele ciekawych ofert pracy:

http://www.gowork.pl/praca/wroc%C5%82aw;l

Praktycznie we wszystkich branżach. Również uczelnie są tam bardzo ciekawe - niektóre oferują bardzo wysoki poziom nauczania tak więc warto jest zainteresować się możliwością pracy na tygodniu i kształceniem się w trybie zaocznym. Myślę ,ze pracodawcy powinni docenić doświadczenie jakie zdobyliśmy w trakcie nauki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak jeszcze studiowałem, to dorabiałem sobie pracą tymczasową za granicą. Można było zarobić trochę pieniążków jeśli się znało języki. W takich pracach trzeba jednak uważać, bo jest sporo oszustów i naciągaczy, którzy nie chcą płacić na czas. Ja korzystałem z pomocy agencji pracy i nie miałem dzięki temu żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie tak dawno mówiło się, że jeśli w czasie studiów będziesz np. zajmował się wolontariatem, działał czynnie w samorządzie studenckim czy jakimś kole naukowym lub uczestniczył w organizowanych przez uczelnię warsztatach to tego typu aktywność spokojnie wystarczy do wzbogacenia swojego CV. Dziś już wiadomo, że to nie wystarcza, ponieważ pracodawcom chodzi przede wszystkim o takie formy aktywności jak praktyki i staże, a na wolontariackie papiery czy zaświadczenie z organizowanego przez Akademickie Centrum Karier warsztatu mało kto rzuci okiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w pewnym momencie stwierdzilem, ze nie ma sensu szukac pracy w polsce za psie pieniadze i lepiej sprobowac szczescia za granica. Teraz jest dobra opcja z agencja pracy http://polandworkforce.com i moi znajomi juz w zeszlym sezonie wyjechali do Niemiec pracowac. Duzo lepsze zarobki i czlowieka tez traktuja lepiej. Nie to co u nas :(


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się - na pewno nie na wysokich stanowiskach. Wyżej liczy się wiedza i umiejętności. A prawda jest taka, że ludzie nie przykładają się do szukania pracy. Zanim złożyłam pierwsze CV, najpierw bardzo dokładnie przeanalizowałam https://interviewme.pl, opracowałam list, cv, wszystko edytowałam pod różne firmy i stanowiska. Nie czekałam długo na reakcję. A wiem, że moje koleżanki potrafiły wysyłać po 100-200 razy to samo cv na różne stanowiska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej chyba zdobywać doświadczenie zawodowe już będąc na studiach. Nieważne jakie studia skończymy i tak bez doświadczenia od razu dobrych pieniędzy nie będziemy zarabiać. Dzisiaj dobrze jest by np. informatykiem http://www.gowork.pl/praca/informatyk;st patrząc na ofert pracy z tej branży, ale tak naprawdę zdolna osoba poradzi sobie po każdych studiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że jak pracujesz za granicą to jesteś daleko od rodziny. Jedną z opcji jest agencja pośrednictwa pracy, na rynku jest ich mnóstwo, albo portale informacyjne  z  ofertami pracy ja na jednym z nich znalazłam ogłoszenie i dziś pracuje w dziale praca biurowa w Bielsku. W internecie jest naprawdę mnóstwo ogłoszeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





  • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

    • Dzisiejszy wybór modeli materacy jest tak ogromny, że nierzadko stwarza osobie kupującej nie lada problem. Rosnącą popularnością cieszą się jednak produkty Senpo, głównie ze względu na bardzo wysoką jakość, dostosowanie do potrzeb ciała użytkownika i zastosowanie naturalnych tworzyw. 
    • Imprezy firmowe znane również jako eventy firmowe w ostatnich latach stały się bardzo popularne, dzięki zauważeniu szeregu korzyści, które ze sobą niosą. To już nie tylko gry zespołowe oraz zabawa do białego rana, ale również przemyślana komunikacja i osiąganie celów biznesowych. Posiadając swoją firmę pewnie się zastanawiasz, czy eventy firmowe mają sens? W jaki sposób je zorganizować? Od czego zacząć?
    • Od stycznia 2021 roku skierowania na badania obrazowe wystawiane są wyłącznie w formie elektronicznej. To znaczne ułatwienie zarówno dla lekarzy, jak i dla pacjentów. 
    • Witam mam na imię Kacper i w maju tego roku będę pisał maturę,. Od zawsze byłem taką wrażliwą i artystyczną duszą i marzyłem o zostaniu aktorem. Problem jest taki że niestety jestem po wypadku i w jednej dłoni nie mam 2 palców oraz posiadam protezę nogi, przez co mam orzeczenie o niepełnosprawności. Rozumiem że to całkowicie przekreśla moje szanse w tej branży i do żadnej ze szkół aktorskich nawet nie mam co startować? A jeżeli nie do szkół to może na jakiś casting? Chciałbym po prostu chociaż w najmniejszym stopniu spróbować spełnić swoje marzenie.. Jak by ktoś coś wiedział to proszę o informację. Pozdrawiam serdecznie!
  • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.