Skocz do zawartości
kalafiorsi

Troszkę o Politechnice Rzeszowskiej

Rekomendowane odpowiedzi

Politechnika Rzeszowska ma się czym chwalić - z roku na rok coraz większa ilość studentów decyduje się na studiowanie właśnie tam. Najlepsza uczelnia w województwie podkarpackim i jedyna uczelnia techniczna w tej części Polski - to musi mówić samo za siebie. Liczba studentów przypadająca na jednego mieszkańca jest największa w Unii Europejskiej, to również fakt, który warto podkreślić.

Jako jedyna w kraju prowadzi od 1976 r. na Wydziale Maszyn i Lotnictwa kształcenie pilotów lotnictwa cywilnego. Zajęcia te odbywają się w Ośrodku Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej w Jasionce, a przygotowanie szybowcowe w Akademickim Ośrodku Szybowcowym w Bezmiechowej.

Czym może pochwalić się Politechnika Rzeszowska? Nowoczesna baza naukowo-dydaktyczna, liczne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, stały kontakt z uczelniami w Polsce i za granicą, a dzięki otwartości na problemy współczesnego świata (badania z zakresu nauk technicznych, chemicznych, ekonomicznych i humanistycznych), politechnika wspiera rozwój na szczeblu regionalnym, jak i krajowym, a przede wszystkim światowym. Takie słowa na pewno muszą robić wrażenie i stanowczo dać do myślenia przy obiorze odpowiedniej placówki technicznej. Stawiam na Rzeszów. :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od czterech lat studiuję na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa, na kierunku Podyplomówki z zarządzania i Inżynieria Produkcji i muszę przyznać że nie żałuję mojej decyzji odnośnie wyboru uczelni i kierunku. Może od początku nie byłam do niej przekonana na 100 %, ale z upływem kolejnych semestrów jestem zadowolona z poziomu nauki i wiedzy. Przede wszystkim można spotkać tu fantastyczne osoby i poznać dużo ciekawych rzeczy. Kilka razy brałam udział w konferencjach organizowanych na Prz oraz uczestniczyłam w prowadzonych kursach. Muszę przyznać że nie wstydzę się swojej uczelni i polecam ją wszystkim niezdecydowanym. Różnorodność wydziałów i kierunków daje szansę każdemu na znalezienie studiów dla siebie. Jeśli tylko przedmioty ścisłe nie stanowią problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Politechnika Rzeszowska to bardzo fajna uczelnia, która może pochwalić się nie lada osiągnięciami np http://www.uczelnie.net/na-uczelni/4901-i-miejsce-studentow-politechniki-rzeszowskiej-w-rankingu-imagine-cup-2014

Teraz dodatkowo jest możliwość studiowania tam nowego kierunku Inżynieria medyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też złożyłem tam podanie - Politechnika Rzeszowska - wydział budowy maszyn i lotnictwa    http://wbmil.prz.edu.pl/

kierunek: ambitnie chciałbym dostać się na lotnictwo :)

Napiszcie coś mi więcej o tym elitarnym kierunku 

 

Jestem z okolic Kielc ale zdecydowanie chciałbym studiować właśnie w Rzeszowie bo bardzo mi podoba się to miasto, jest nowoczesne, bardzo duzo studentów i poziom niczego sobie. Poza tym blisko w góry....

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.