Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Czy po ukończeniu studiów I stopnia, można bezpłatnie studiować na kolejnym kierunku studiów dziennych też I stopnia. Nie mam na myśli studiowania 2-óch kierunków równolegle tylko ukończenie najpierw jednego potem rozpoczęcie kolejnego. Dodam że w tym roku (akademickim) kończę studia licencjackie tzn. zacząłem studia w 2011r. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej zrobić magistra na innym kierunku czyli tym co planujesz jako drugi?. Wtedy za to nie zapłacisz.

 

Ale jeśli to mają być jednak studia I stopnia to uczelnia nie powinna pobierać opłat na pierwszym roku DRUGIEGO KIERUNKU (studia I stopnia).

 

Kolejne lata są już płatne chyba, że uda Ci się znaleźć w 10 % najlepszych studentów. Dokładniej mówiąc uprawnienie do bezpłatnego kontynuowania studiów na drugim kierunku mają studenci, którzy po ukończeniu pierwszego roku tych dodatkowych studiów spełniają kryteria do ubiegania się o stypendium rektora dla najlepszych studentów.

Przepisy nie określają, że student, aby być zwolnionym z opłat na drugim kierunku studiów musi otrzymywać to stypendium;  wystarcza jedynie,  aby  spełniał on kryteria do jego otrzymywania  czyli tak jak pisałam wcześniej musi zaliczyć się do grupy 10 % najlepszych na swoim – tym drugim - kierunku.

Warunek, jakim jest spełnienie kryteriów do uzyskania stypendium rektora dla najlepszych studentów powinien być spełniany na każdym kolejnym roku studiów na drugim kierunku; inaczej mówiąc, jeśli student na swoim drugim kierunku studiów w pierwszym roku znajdzie się wśród 10% najlepszych, to nie jest zobowiązany do odpłatności za ten okres, jeśli natomiast na drugim (i kolejnym) roku studiów nie osiągnie tak dobrych wyników  w nauce – za ten okres będzie zobowiązany do odpłatności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.