Skocz do zawartości
pistacja

Student w Gdańsku?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad możliwością przeniesienia się na studia do Gdańska. Miasto to od zawsze kusi mnie swoim położeniem - Trójmiasto - bliskość morza. Żyć nie umierać. Z opinii znajomych wiem również, że uczelniane życie jest bardzo przyjemne i nie mają żadnych zastrzeźeń co do poziomu nauczania. Samo miasto Gdańsk darzę wielkim sentymentem, odkąd pamiętam kojarzyło mi się z wolnością, wakacjami, szczęściem. Móc mieszkać w nim przez większość roku, to byłoby coś. Jednak zdaję sobie sprawę, że życie studenta, w mieście typowo turystycznym, nie jest łatwe. Zawsze ogromny ruch, ceny też z kosmosu. Samo wynajęcie mieszkania jest trudną sprawą - ceny są podyktowane wg turystyki. Dla przeciętnych studentów pozostają akademiki, które też nie są ogólnodostępne. Aspekt materialny stanowi więc pewien problem. Ale odbiegając od niego - życie studenckie w tym mieście jest pełne atrakcji - właśnie ze względu na aspekt turystyczny - ludzie przyjeżdżający do Trójmiasta liczą na liczne rozrywki, z których korzystają również okoliczni mieszkańcy i właśnie studenci. Tak więc są 2 strony studiowania w Gdańsku. Mimo wszystko przemawia za mną ta jak najbardziej pozytywna. A Wy co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdańsk to faktycznie super miasto! :)  

Aspekt turystyczny ma swoje plusy i minusy, fakt dyktuje on ceny, ale również w sezonie daje masę możliwości zatrudnienia od kelnera po sprzedawcę. 
Może warto poszukać jakiś tani stancji, myślę tutaj o jakiś pokojach w mieszkaniach studenckich. Może złapiesz coś co może nie jest apartamentem ale ma przyzwoite warunki i cenę jak na studencki budżet. :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Całe Trójmiasto jest bardzo fajne jeśli chodzi o studia, Gdańsk, Gdynia, Sopot - to to czego przyszli studenci poszukują. Klamerka ma rację aspekt finansowy jest ważny ale jest duża możliwość popracowania dorywczo i dorobienia sobie trochę grosza, tak, żeby to życie studenckie miało sens. Przyszłość w Trójmieście też kształtuje się interesująco, możliwość zatrudnienie, miejsce na spędzenie życia:))) :P Warto wybrać studia w tym regionie.   

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdańsk jest ładnym miastem. Szczególnie bliskość morza to coś świetnego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez niepoprawny_astronauta
      Witam, poszukuję kogoś kto byłby w stanie odpowiedzieć na moje pytania.
      1.Mianowicie, Politechnika Gdańska czy Poznańska? Chciałabym się wybrać na kierunek budownictwo, z tego co udało się wyczytać ze stron internetowych PG ma więcej kierunków budowa dróg i autostrad, budownictwo morskie itd. Jednak z tego co piszą strony trudno jest się tam dostać. Uczę się dobrze, jednak nie na kierunku budownictwo a na geodezji, ale z tego co mi wiadomo to połączenie może być dobrym planem na przyszłość. 
      2. Czy budownictwo jest ciężkim kierunkiem jak mogło by się wydawać?
      3. Plan B to gospodarka przestrzenna na PG, brzmi ciekawie jednak ilość informacji na ten temat jest dość mała. Czy jakiś student/studentka była by w stanie (bądź absolwent) powiedzieć cokolwiek na ten temat? Ciężko/nie ciężko to pewnie zależy jak się uczysz. 
      Niby mam trochę czasu, lecz we wrześniu trzeba wybrać już rozszerzenia na maturkę a do tego fajnie byłoby wiedzieć gdzie chce się udać. Czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć na moje pytanka? 
    • Przez kinga469
      Zostałam przyjęta na studia na kierunku architektura zarówno w Poznaniu jak i Gdańsku i... nie mam pojęcia którą politechnikę wybrać. Czy są tu osoby studiujące na PG lub PUT i powiedzą coś więcej o swojej uczelni lub czym się kierować przy wyborze?
    • Przez CruSH
      Czesc 
      Przedemna decyzja ktora uczelnie wybrac. Co do kierunku elektronika i telekomunikacja jestem w 100% pewny, dodatkowo skonczylem technikum w klasie o profilu teleinformatycznym, czuje sie w tym dobrze i wiem o co chodzi.
      Dokumenty zlozylem na 2 uczelniach i z jednej musze zrezygnowac zeby ludziom nie zabierac miejsc.
      Prosze o kilka slow na temat tych 2 uczelni od uczacych sie,absolwentow czy osob wtajemniczonych, na temat poziomu nauczania, warunkow(jak uczelnie sa dofinansowane), rynek pracy w obu miastach(ilosc firm i chec ich wspolpracy ze studentami), same miasta(logistyka,mozliwosc spedzenia milego wieczoru, imprezy okolicznosciowe).
      Z gory dziekuje za odpowiedz
    • Przez paula2817
      Cześć. Mam bardzo duży problem. Mianowicie chciałabym przenieść się z Siedlec do Gdańska na kryminologię. Założyłam już papiery, ale do końca sierpnia ma przyjść list. Okropnie się boje, że się nie uda, a czekanie wcale nie pomaga. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak duże mam szansę? I jak mogę odwołać się w przypadku braku zgody? Pozdrawiam i dziękuję!
    • Przez xann
      Witam, dostałam się na transport na politechnice gdańskiej i warszawskiej. Nie mogę się zdecydować, na której z tych uczelni chciałabym studiować. Może ktoś na forum potrafiłby mi doradzić, która z nich jest lepsza. Może ktoś coś wie z własnego doświadczenia. 

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• SZCZECIN CENTRUM EDUKACJI zaprasza do zapisu na TECHNIK INFORMATYK ZA DARMO!!!!   W ramach Policealnej Szkoły Zawodowej na kierunku technik informatyk Słuchacze nauczą się projektowania i administrowania bazami danych, projektowania stron www i aplikacji internetowych. Jeżeli Chcesz zdobyć wiedzę nie tylko teoretyczną, ale również praktyczną z zakresu IT oraz uzyskać zawód przyszłości – wybierz Policealną Szkołę Zawodową NOVA   NIE ZWLEKAJ ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!!!   Tel: 796 400 439   www.nova.edu.pl  
    • Rozumiem że na II stopień chcesz wybrać inny kierunek. A z tym większy problem ponieważ kierunek powinien być pokrewny.
    • Witam  Zajmuję się prowadzeniem małej kancelarii prawnej. Ostatnio zaczęłam zastanawiać się czy warto korzystać z oprogramowań do zarządzania kancelarią. Znacie jakiś program do obsługi kancelarii prawnej? Co o nich sądzicie? Myślicie, że są niezbędne?
    • Bardziej kwestia, z czym warto połaczyć informatykę i bardziej tu chodzi o studia magisterskie. Myślę, że może się to przydać, szczególnie, że mam już pewien plan na siebie z tym związany. A nie jest to tak, że wtedy filologię zaczynam praktycznie od zera jako nowy kierunek licencjacki? Co do podyplomowych, rozważam taką opcję z jakimiś ekonomicznymi i nie ukrywam też chodzi mi to po głowie, jednak sam do końca nie jestem zdecydowany, którą opcję wybrać, szczególnie że mam pewne ambicje na zdobycie tytułu mgr, chociaż wiem że nie jest on tak ważny na rynku pracy.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.