Skocz do zawartości
Aga Zet

Studia w Niemczech

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

zainteresowanym studiami w Niemczech mogę z czystym sumieniem polecić program stypendialny Fundacji Rochusa i Beatrycze Mummert. Obejmuje on przede wszystkim wysokie stypendium, 2-letnie studia magisterskie na Uniwersytecie w Kolonii, Akademii Wychowania Fizycznego w Kolonii (Sporthochschule Köln) i na Politechnice w Akwizgranie (RWTH Aachen) oraz praktyki w niemieckim przedsiębiorstwie. Na programie jestem od października 2011 i cieszę się, że biorę w nim udział, gdyż daje on mi przede wszystkim możliwość rozwoju i poznawania naszych zachodnich sąsiadów lepiej. Mogę skupić się na studiach i zainteresowaniach nie martwiąc się o pracę. Ogólnie: super :D

w skrócie: wysokie stypendium + studia + praktyki + szkolenia + wyjazdy + mentoring + networking ... czego chcieć więcej?

Więcej informacji znajdziecie w załączniku (Ausschreibung_Polnisch_2012.pdf ). O fundacji, programie, stypendystach i alumni możecie także poczytać na: http://www.facebook....mummertstiftung i: http://www.mummertstiftung.de/

oczywiście jak macie jakieś pytania (dot. rekrutacji, samego programu, życia w Niemczech, Niemców), to piszcie tutaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech stety/niestety wszystkie studia są płatne (z tego co wiem - nie słyszałam bowiem o Uniwerku, w którym nie byłoby opłat). Opłaty są różne w zależności od uczelni i landu (max to chyba 500euro za semestr). W Kolonii na uniwersytecie za semestr płaci się ok. 220 euro, z tym, że w ramach legitymacji jest NRW-Ticket (=możliwość korzystania z komunikacji publicznej w całym landzie bez dodatkowych opłat oprócz Intercity).

Jeśli natomiast chodzi o wspomniany program, to z otrzymywanego stypendium na spokojnie można pokryć te opłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nieprawda - że studia w Niemczech są płatne. Na uczelniach publicznych nie płaci się czesnego. Obowiązuje opłata semestralna, ale za to masz w pakiecie np. przejazdy komunikacją miejską na obszarze landu. Czyli w Brandenburgii także w Berlnie łącznie z U-bahnem i S-bahnem.  A są tam takie uczelnie - jak frankfurcka Viadrina, gdzie Polakom przysługuje specjalne stypendium na zagospodarkowanie czyli po 150 eur co miesiąc razy 10 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam,

 

znów ruszamy z rekrutacja.

 

Studia za granicą?

Fundacja Rochusa i Beatrycze Mummert oferuje stypendium dla zainteresowanych studiami magisterskimi w Kolonii lub Akwizgranie. Program obejmuje dwuletnie studia (miesięczne stypendium w wysokości 900 EUR), praktykę w przedsiębiorstwie niemieckim oraz pakiet szkoleń i warsztatów menadżerskich.

Wymagania:

- absolwent lub student ostatniego roku studiów licencjackich,

- bardzo dobra znajomość języka niemieckiego i angielskiego,

- bardzo dobre wyniki w nauce.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: http://www.mummertstiftung.de/content/language1/html/index.asp

Czas aplikacji: 1 września – 1 listopada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.