Skocz do zawartości
Kukabura

Co studiujecie w Częstochowie?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :)

 

Częstochowa nie należy wprawdzie do głównych akademickich miast w Polsce (takich, jak Warszawa, Kraków, Wrocław, itp.), ale z drugiej strony jest przecież dużym i ogólnie znanym miastem - chociaż to drugie raczej z pozaakademickich względów ;) A teraz pytanie do studentów, obecnych i przyszłych - jakie kierunki najchętniej wybierają studiujący w Częstochowie i co Wy wybraliście lub wybierzecie? Wybór nie jest aż tak duży, jak to czasem bywa, ale jednak jest ;) Czy studiujecie w tym mieście, bo z niego pochodzicie i nie chcieliście/nie mogliście wyjechać gdzieś indziej, czy też może przyjechaliście tam z innego miasta/miejscowości i Częstochowa jest Waszym wymarzonym celem? Różnie bywa i stąd właśnie to pytanie :) No i jeszcze coś - jak ma się sprawa z typowo studenckimi rozrywkami w tym mieście? Nudzicie się, czy zawsze macie coś ciekawego do roboty po wyjściu z uczelni? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może nie jest to największe miasto ale jest kilka uczelni spośród, których można wybierać http://www.studia.net/czestochowa

Ja studiowałam w Katowicach ale znajomi często wybierali Politechnikę albo Akademię im. J. Długosza. Jedna z koleżanek studiuje w Wyższej Szkole Lingwistycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ;) Ja studiuję na Politechnice i jest w porządku. Wadą Częstochowy jest to, że ma mało kierunków studiów do zaoferowania. Ja osobiście miałam duży problem ze znalezieniem kierunku dla siebie. Wśród typowo ścisłych (politechnika) i humanistycznych (Akademia im. J. Długosza) bardzo było trudno wybrać ( oczywiście na AJD też są kierunki ścisłe ale nie mam informacji czy jest spoko czy nie). Myślałam że sobie nie dam rady na ścisłym, bo zbyt dużo np. fizyki, której nie lubię, bądź chemii (której nie znoszę!). W końcu padło na Podyplomówki z zarządzania (może mało ambitnie, ale na prawdę - wybór był bardzo mały). Będąc obecnie na pierwszym roku mgr muszę powiedzieć że jestem zadowolona :) Wprawdzie chciałam studiować coś innego, ale widocznie tak miało być :) A co do rozrywek, w Częstochowie jak znasz dobre miejscówki to nie będziesz się nudzić :)

W Centrum jest pełno barów czy knajpek, gdzie można posiedzieć i się odstresować po męczących zajęciach ;) Można skoczyć na bilard, pizzę, karaoke, co kto lubi. Wystarczy tylko poznać troszkę miasto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczelnią o której nikt tu nic nie powiedział jest Akademia Polonijna. Kierunki jakie można wybrać to różne związane z Ekonomią, Administracją, Filologią i Pielęgniarstwem. Akademia posiada też sporą ofertę studiów podyplomowych. Zapraszam do zapoznania się z ofertą studiów na www.ap.edu.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.