Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

Emiktt

Użytkownik
 • Zawartość

  76
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralna

O Emiktt

 • Tytuł
  Nowicjusz

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

304 wyświetleń profilu
 1. Rezygnacja ze studiów

  Dla jasności jeśli ktoś skończył 1. stopień to nie musi oddawać legitymacji do dnia 31 października roku ukończenia tych studiów. Jakie to ma znaczenie czy te dokumenty są Ci potrzebne? Chcesz to odbierasz, nie chcesz to nie odbierasz.
 2. https://www.erk.uj.edu.pl/studia/4223/1/s Nic nie napisali o wymogu ukończenia podobnego kierunku. Z tego wynika, że najwyżej dostaniesz mniej punktów rekrutacyjnych. Może być problem nie jest żadną odpowiedzią.
 3. Mam dylemat

  Matmę idzie to nadrobić. Odradzam takie połączenia. Nie będzie to miało przełożenia na możliwości znalezienia pracy czy przydatność przedmiotów na tym kierunku. Możesz pomóc ludziom ułatwiając im życie poprzez wdrażanie systemów informatycznych, zarządzać zespołem też możesz w IT. Pomyśl ile czasu musisz poświęcić na studia i czy warto studiować coś czym możliwe, że nie będziesz się zajmował (w tych zawodach już w tej chwili brakuje miejsc pracy).
 4. Niektórzy jeszcze nie zrobili inż z kierunku informatycznego (mają z MiBM), a już poszli na mgr, tym bardziej robiąc tylko mgr dasz radę.
 5. Mam znajomych po MiBM i radzą sobie dobrze na informatyce (zarówno na 1. jak i 2. stopniu) czy innych pokrewnych kierunkach, często cięższych od informatyki. Idzie bez problemu przejść takie studia po mechanice.
 6. Powtarzanie roku

  Jeśli oblałeś 1. rok to możesz rekrutować się od nowa i spróbować przepisać oceny przedmiotów, które zaliczyłeś, a resztę zaliczać od nowa.
 7. Spokojnie wszystko jest do nadrobienia, jak będziesz chciał to dasz radę bez problemu. Tak. Przejrzyj plany studiów i zobacz jakie przedmioty są, z których się słabo czujesz, nad nimi możesz posiedzieć przed studiami.
 8. Informatyka po biol-chemie

  Nie wiesz co piszesz, studiów nawet nie potrzeba mieć, żeby wejść do branży, a taki wymóg jest tylko po to, żeby odsiać ludzi niepewnych swoich umiejętności. W każdej branży idzie się wypalić, a nawet od razu jest się wypalonym pracując np. fizycznie, szczególnie w pracach dających małe możliwości rozwoju.
 9. Czy przyjmą mnie na studia.

  Zależy ile osób będzie chętnych na te studia. Jest szansa, że będzie więcej miejsc niż chętnych, wtedy wezmą wszystkich. Raczej dlatego, że pracownicy dziekanatu nie zaglądają do maila. Zresztą nie powinieneś pytać o to dziekanatu tylko biuro rekrutacji.
 10. Informatyka po biol-chemie

  Każdego co innego motywuje, jednego interesuje dziedzina studiów i dlatego się uczy, a drugi uczy się dlatego, że chcę zmienić branżę, bo np. nie lubi swojej obecnej pracy - taka osoba może mieć większą motywacje nawet od kogoś kogo ten kierunek interesuje.
 11. Dają papierek, a nie fach w ręku. W tej chwili psychologów już jest za dużo, a na dodatek co roku na wielu uczelniach kończy ten kierunek ponad 100 osób. Polecam wpisać w google ilu jest psychologów w danym mieście i zobaczyć na ilu uczelniach rekrutują na ten kierunek i zastanowić się czy takie studia obecnie mają sens.
 12. Zmiana kierunku

  Jest szansa, warto spróbować. Zapytaj w dziekanacie, a najlepiej dziekana.
 13. studia informatyczne prywatnie

  W Stolicy masz jeszcze WAT, warto spróbować tam się dostać.
 14. Czy dostanę się na informatykę?

  Czasami tak jest, że przyjmują ponad limity zakładając, że dużo osób odpadnie. Jest szansa, że na mniejszych uczelniach nawet nie będzie tylu chętnych ile jest miejsc, więc wezmą wszystkich.
 15. Informatyka po biol-chemie

  Nie ma potrzeby pisać rozszerzonej matematyki na maturze, żeby poradzić sobie na studiach informatycznych. Wszystko jest do ogarnięcia od zera. Żadna uczelni i kierunek studiów nic Ci nie zapewnią to zależy od Ciebie czego się nauczysz. Według mnie jeśli poziom na jakiejś uczelni nie jest najwyższy (ale też nie przesadzajmy z wyborem najgorszych uczelni) to też ma swoje plusy, masz wtedy więcej czasu na naukę we własnym zakresie. Bzdura, te studia nie są wyłącznie dla pasjonatów. W internecie są materiały, które uczą matematyki od zera (eTrapez).