Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

Gutek

Użytkownik
 • Zawartość

  283
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  9

Reputacja

16 Dobra

1 obserwujący

O Gutek

 • Tytuł
  Użytkownik
 • Urodziny 29.06.1993

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Gdańsk

Ostatnie wizyty

448 wyświetleń profilu
 1. Praca inżyniera oceanotechniki

  Skoro jesteś na 1. roku to masz jeszcze co najmniej 2 lata do poszukiwania pracy. Ludzie z jakimkolwiek realnym doświadczeniem zawodowym znajdują oferty na portalach branżowych (mamy takie dwa) i bezpośrednio stronach firm - w tym stoczni. Jeśli poszukasz to dojdziesz do czegoś. Świeżaki mogą próbować wkręcić się gdzieś dopiero po odbytych praktykach. Branża morska jest podatna na wahania rynkowe, więc być może poprawi się jak będziesz kończyć studia. Obecnie nie jest najlepiej, ale nie ma też tragedii. Pracownicy lądowi w ostatnim czasie nie oberwali tak mocno jak np. marynarze.
 2. Przeniesienie po rekrutacji

  Cofnięcie do młodszego rocznika oznacza powtarzanie semestru i wszędzie wiąże się to z dodatkowymi opłatami. Nawet jeżeli kolejny raz zaczniesz studia od początku, to w swoim czasie i tak prawdopodobnie będą wymagać od Ciebie opłat. Obowiązują limity punktów ECTS, a koniec drugiego semestru to zbyt późno na bezpłatną zmianę planów.
 3. co robić?

  Dietetyk nie jest zawodem regulowanym, więc formalnie do tej pracy nie potrzeba żadnego wykształcenia. Inna sprawa, że po kierunku dietetyka i pokrewnych bardzo trudno o pracę w zawodzie.
 4. czy to problem nie chodzić tydzień na zajęcia?

  Tak się składa, że tylko dla 1. roku studiów I stopnia bardzo często wszystkie formy zajęć są obowiązkowe. Za nieobecności nieusprawiedliwione (np. bez zwolnienia lekarskiego) grozi nie tylko niezaliczenie przedmiotu, ale również skreślenie z listy i to nawet w trakcie semestru. Trzeba dokładnie czytać regulaminy studiów, by nie podpisywać umowy w ciemno.
 5. Stypendium - parę pytań

  MlodyKurczak, wszystko powinien określać regulamin pomocy materialnej. Dochód netto oblicza się na podstawie zaświadczeń z US i ZUS. Resztę trzeba pominąć.
 6. Informatyka vs. Elektronika itp...

  Informatyka jest nauką o przetwarzaniu informacji, a nie budowie komputerów itp. Tym zajmują się elektronicy Jeśli kręci Cię serwis, to w ogóle nie potrzebujesz studiów. Od tego są technicy - nie inżynierowie.
 7. Przeniesienie po rekrutacji

  Skoro nie masz zaliczonego 2. semestru, to dziekan powinien automatycznie cofnąć Cię do młodszego rocznika. Nie potrzebujesz rekrutacji, może tylko jakiegoś podania o wznowienie studiów w semestrze letnim.
 8. Pomoc w wyborze studiów technicznych

  Fizyka to jeden z najłatwiejszych przedmiotów na całych studiach. Młodsze roczniki na niektórych kierunkach technicznych mają teraz tylko wykłady + laby (bez ćwiczeń), więc nie sposób nie zdać. Chyba, że na własne życzenie, ale to już inna sprawa Odnośnie dostania się, to na MiBM na wielu politechnikach dostaniesz się nawet z przyzwoicie napisaną maturą podstawową. Miejsc na 1. semestrze często bywa ok. 200 i nie są najbardziej oblegane. Przyjęcia na AiR z reguły nie są już tak hurtowe, więc trzeba nieźle wypaść na rozszerzonej. Poziom trudności to kwestia indywidualnych preferencji, zależy co kogo interesuje. Z pracą w obu przypadkach podobnie. Absolwenci nie są rozchwytywani, ale nie ma dużych trudności ze znalezieniem pracy. Jak chcesz wiedzieć coś o MiBM to możesz pytać.
 9. Jak masz szerokie plecy, to BW jest bardzo przyszłościowe W każdym innym przypadku nauczysz się rzeczy, których nie będziesz mieć gdzie spożytkować.
 10. Jak zdecydować?????

  kikikoszmar18, mając średnie wykształcenie nie trzeba wykonywać pracy fizycznej. Jeżeli brakuje Tobie pomysłu na siebie i studiami chcesz tylko zaspokoić czyjeś oczekiwania, to możesz pójść na cokolwiek. Po prawie wszystkich kierunkach, za wyjątkiem bardzo wąskiego grona typu lekarski, informatyka czy wojskowe, i tak nie zarobisz więcej niż bez dyplomu. Niektórzy nawet dopiero po 30-stce zaczynają studia.
 11. ZiIP to najczęściej mocno okrojona MiBM, więc ubiegając się o stanowiska typowo inżynierskie i tak będziesz na gorszej pozycji od ludzi po "zwyczajnych" kierunkach technicznych. Tak więc kwestia posiadania lic. czy inż. nie ma tutaj znaczenia.
 12. Pomysł oderwany od rzeczywistości. Studia zaoczne na wielu kierunkach najczęściej trwają semestr dłużej, co odbywa się też kosztem zapchanego ostatniego semestru, który na dziennych z reguły wypełnia już tylko seminarium. Dalsze wydłużanie oznaczałoby zmniejszenie liczby godzin na wszystkich semestrach i - co chyba najważniejsze - wyciągnięcie większych pieniędzy od studentów. Zaoczni potrzebujący tylko wyższego wykształcenia raczej pozostają przy lic. albo inż.
 13. Pracę w przemyśle farmaceutycznym albo spożywczym tysiąc razy łatwiej dostaniesz po elektrotechnice, automatyce i pokrewnych niż farmacji, technologii żywności, chemii czy biotechnologii, bo żaden zakład nie może funkcjonować bez utrzymania ruchu, a działy badawcze w Polsce prawie nie istnieją. Z dwojga zdecydowanie lepszym wyborem jest farmacja, bo przepisy wymagają obecności magistra farmacji na każdej zmianie w aptece. Natomiast po technologii żywności trzeba raczej myśleć o zmianie kwalifikacji.
 14. politechnika poznanska czy politechnika łódzka

  sawa77, sprawdź sylabusy i programy studiów. Różnice mogą dotyczyć co najwyżej specjalności.
 15. politechnika poznanska czy politechnika łódzka

  Miasto nie gra tutaj roli, przecież ukończenie studiów w Łodzi czy Poznaniu nie równa się przywiązaniu do danego miejsca. Natomiast jeśli chodzi o pracę na stanowisku inżynierskim i pokrewnym to z tych dwóch zdecydowanie Wielkopolska. Poznań i okolica to krajowy numer dwa tuż za Śląskiem. Polska centralna, wschodnia i południowa mają słabiutki rynek dla inżynierów.