Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

Kawa

Użytkownik
 • Zawartość

  658
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  9

Zawartość dodana przez Kawa

 1. Energetyka jądrowa świetny i przyszłościowy kierunek, ale nie w Polsce, bo u nas, cóż nawet elektrowni ni mo. Jakbyś planowała wyjazd, to tak. Po chemii, jak i technologii chemicznej, praca w labie jest, ale trzeba się postarać na studiach i szukać praktyk, staży. Chemia medyczna fajnie brzmi dla tych, co szukają kierunku na przeczekanie i poprawę matury na kierunki medyczne. Pracę potem i tak zajmują farmaceuci, biotechnolodzy. Jeszcze masz inżynierię chemiczną do wyboru. Ja bym szła w technologię właśnie.
 2. Technik pielęgniarstwa

  No istnieje zawód opiekuna medycznego, ale to zupełnie inny zawód i szkolenie niż pielęgniarka.
 3. Technik pielęgniarstwa

  W dzisiejszych czasach pielęgniarka to zbyt obszerny wiedzowo i odpowiedzialny zawód, żeby wprowadzać techników. Czasy pań od karmienia i podcierania minęły
 4. Kolega (koleżanka?) wyżej ma rację. Widać, że mniej lub bardziej świadomie próbujesz zrozumieć swoje problemy przy pomocy szukania internetowych "osobowości" testów iq czy nawet takich studiów jak kognitywistyka, gdzie niby uczysz się poznawać umysł. Dużo lepiej byłoby to porządnie i fachowo przepracować, a potem skupić sie na istotnych mocnych stronach i kompetencjach i tak dobrać sobie zawód i pod tym kątem studia lub kursy.
 5. Jaki kierunek?

  E tam. Chcesz być psychologiem, ale idziesz na polibudę? Jak nie umrzesz z nudów na studiach, to z pracy sama uciekniesz po miesiącu. Nie ma co się zmuszać. Tak, po psycho trudniej o pracę, bo absolwentów więcej, jak to po studiach humanistycznych, ale to nie znaczy, że pracy nie ma. Trzeba po studiach nie czekać na cud, tylko złapać coś dorywczego, w tym czasie zrobić terapeutę i masz klientów-pacjentów. Oczywiście markę trzeba sobie zbudować, od razu różowo nie jest, ale zapewniam, że z samym dyplomem inżyniera też nie będzie.
 6. Studia niestacjonarne

  Na niektórych uczelniach masz osobną rekrutację z osobną wpłatą rekrutacyjną, na innych masz tylko podpisać, że chcesz brać udział w dalszej rekrutacji na niestacjonarne, na jeszcze innych z automatu, ale dopiero jak nie dostaniesz się na stacjonarne. Musisz sprawdzać na stronach konkretnych uczelni.
 7. Rezygnacja ze studiów

  Nasza uczelnia do obiegówki dołączała gotowe pismo o zgubieniu legitymacji xD
 8. Czy w tym roku spadną progi ?

  Jeśli narawdę była trudniejsza, to progi spadną, ale o tym dowiemy się dopiero za miesiąc. Oczywistym jest, że dla rocznika, który pisze, zawsze jego jest najtrudniejsza, a przynajmniej trudniejsza od tych, które robili w domu. Tak więc może wyniki w Polsce będą porównywalne do poprzednich (ale tak samo może i Ty się pozytywnie zaskoczysz).
 9. Jakie studia ze złym wynikiem matematyki

  Też bym polecała filologię, oczywiście pierwsza nasuwa się angielska, ale może też być jakaś inna, gdzie zaczyna się język od początku, a która mogłaby autora zainteresować. Raczej celowałabym w kierunki humanistyczne. Może też politologia? Dziennikarstwo? Ewentualnie zarządzanie?
 10. Jakie podręczniki/strony najlepsze, żeby nadrobić 2 lata chemii?

  Na fejsie jest grupa MATURA biol/chem (w linku ma "wielbiebiologie"), tam od kilku lat maturzyści i nie tylko wymianiają się zadaniami, rozwiązaniami, materiałami do biologii i chemii. Z chemii jest tam sporo wiedzy, można też podpytać o dobre strony czy poszukać rad odnoście aktualnych podręczników.
 11. Psychologia ze specjalizacją podyplomową seksuologia?

  E tam po językach nic nie ma... Po filologiach azjatyckich jest sporo pracy, zwłaszcza, że nie zamierzasz się ograniczać do jednego i jakieś podstawy już masz. To ogromne rynki, a języki mimo wszystko mało popularne, bo dla Polaka trudniejsze niż europejskie. Jeśli Cię to pasjonuje, to idź w japonistykę, do tego perfekt angielski i będą o Ciebie walczyć.
 12. Duzy wiek rozpoczecia studiów w Polsce

  Tak już jest, że narodowcy uważają inne (identyczne) narody za gorsze. Nawet jeśli oba są słowiańskie, czyli "nasze". Tacy ludzie wszystko inne uważają za gorsze. Trudno, psy szczekają, karawana jedzie dalej
 13. Czy ZiIP na AGH to dobry kierunek?

  Mój ex jest ekonomistą po matematyce i zarabia dużo. To naprawdę nie ma wielkiego znaczenia, jaki kierunek wybierzesz. Pomijając oczywiście kierunki zawodowe.
 14. Problem z wyborem uczelni (AiR)

  Vienio, poziom dużych uczelni jest na tyle wyrównany, że nie patrzą na to pracodawcy. Ostatnio mój brat skończył studia i rekrutował się do pracy - nie dopytywali o uczelnię, tylko posadzili przed kompem i kazali projektować. Umiał, więc się dostał.
 15. Prowadzenie kont sklepu w serwisach społecznościowych

  Można samemu założyć fanpage sklepu na fb, wrzucać tam nowości i promocje, a za kilka złotych stronę rozpropagować. Jeśli nie jest to duża sieć sklepów, to da się to zrobić samemu, nie trzeba wynajmować nikogo.
 16. Tak, ale większość kierunków politechnicznych chce coś jeszcze, a na pewno matematykę rozszerzoną. Musiałaby znaleźć jakiś nieoblegany, niszowy kierunek, gdzie biorą każdego jak leci, nawet z podstawą. Na uniwersytetach może jeszcze biorą z rozszerzoną chemią, bo to też po części ścisły kierunek, ale nie wiem, czego autorka oczekuje. Po kierunkach ścisłych można się wybić i trzepać piękną kaskę, ale trzeba to czuć.
 17. Na jakie studia się zdecydować by zostać ilustratorem?

  Nie za bardzo widzę, jak sobie wyobrażasz pracę artysty, jeśli, jak sama napisałaś, nie jesteś zbyt uzdolniona. Na sztukach pięknych są przedmioty związane z grafiką, jest też wiele innych. Oczywiście, talent to nie wszystko, bardzo dużo zależy od ćwiczeń ręki (co trwa często wiele lat) oraz od wyobraźni i łatwości znajdowania oryginalnych rozwiązań. W tej dziedzinie konkurencja jest tak duża, że podstawa to oryginalny pomysł oraz doskonały warsztat. Jeśli uważasz, że brak zdolności jesteś w stanie nadrobić ćwiczeniami, to radziłabym uderzać w sztuki i tam kierunek lub specjalizację z grafiki (zależy, co proponuje uczelnia). Nie trzeba tam być wybitnym malarzem, żeby się wybić. Liczy się pomysł i znalezienie swojej niszy.
 18. Trochę dziwne, że nie interesując się biologią ani chemią wybrałaś te przedmioty na maturze, do tego jako jedyne rozszerzone. No ale nie ma co teraz narzekać, stało się. Wg. mnie najlepiej iść na rok do pracy, ewentualnie jak masz dużo kasy to spędzić ten rok na czymś przyjemnym i na szukaniu swojej pasji, w tym czasie przygotować się do matur, jakie Ci będą potrzebne na to, co Cię zainteresuje, zdać maturę za rok i iść na właściwe studia. Z samą biologią i chemią masz do wyboru właściwie tylko studia biologiczne, medyczne i niektóre chemiczne. Za moich czasów rekrutacyjnych można było się jeszcze z tymi przedmiotami dostać na kierunki ścisłe (ale nie inżynierskie), np. fizyka, gdyż tam brali każdego jak leci, byle mieć studentów. Teraz już nie idą tak na ilość, więc pewnie i zasady się zmieniły.
 19. Filologia germańska UJ czy UP?

  Filologia germańska opiera się na tym, że znasz niemiecki i dzięki temu poznajesz kulturę i historię krajów niemieckojęzycznych. Tak jak Łukasz polecam dobry kurs albo korki.
 20. Gdzie na wakacje?

  Ja niedługo ruszam gdzieś, gdzie cieplej, Cypr, Sycylia itp. Mam nadzieję śniegi zostawić w kraju xD
 21. http://biznes.onet.pl/praca/zarobki/ile-zarabiaja-absolwenci-wybranych-kierunkow-studiow/n87c7e?utm_source=fb&utm_medium=fb_detal&utm_campaign=podziel_sie Coś o pracy i zarobkach po studiach. Artykuł artykułem, ale jak zwykle polecam niezawodne komentarze
 22. Weterynaria

  W Olsztynie są wysokie progi, bo to z SGGW i Wrockiem najlepsze uczelnie weterynaryjne. Niższe progi będą w Poznaniu i Krakowie, bo to nowe uczelnie.
 23. Filologia francuska pomocy :)

  Hej! Obie uczelnie są bardzo dobre, nie powinno być problemów z pracą, zwłaszcza, jeśli będziesz działać już na studiach. Co do problemów z mówieniem, to niestety trzeba ćwiczyć, żeby się przełamać, możesz się zapisać na kilka godzin "korków", żeby z kimś pogadać po francusku i wyeliminować strach przed mówieniem. Potem wyjazdy do krajów francuskojęzycznych i tam rozmawianie po francusku, żeby nabrać płynności i akcentu
 24. Studia z grafiką komputerową

  Konkurencja pewnie jest duża, bo pełno ludzi, którzy lubią grać, uważa, że nada się do pisania gier i idą na informatykę. Dlatego na studiach jest duży odsiew. Ale jeśli czujesz programowanie, to idź, najwyżej załapiesz jakieś poprawki, ale studia skończysz.