Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

Kawa

Użytkownik
 • Zawartość

  639
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  9

Reputacja

28 Wyśmienita

O Kawa

 • Tytuł
  Stały bywalec
 • Urodziny 07.09.1989

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  3city

Ostatnie wizyty

1511 wyświetleń profilu
 1. Gdzie na wakacje?

  Ja niedługo ruszam gdzieś, gdzie cieplej, Cypr, Sycylia itp. Mam nadzieję śniegi zostawić w kraju xD
 2. Weterynaria

  W Olsztynie są wysokie progi, bo to z SGGW i Wrockiem najlepsze uczelnie weterynaryjne. Niższe progi będą w Poznaniu i Krakowie, bo to nowe uczelnie.
 3. Filologia francuska pomocy :)

  Hej! Obie uczelnie są bardzo dobre, nie powinno być problemów z pracą, zwłaszcza, jeśli będziesz działać już na studiach. Co do problemów z mówieniem, to niestety trzeba ćwiczyć, żeby się przełamać, możesz się zapisać na kilka godzin "korków", żeby z kimś pogadać po francusku i wyeliminować strach przed mówieniem. Potem wyjazdy do krajów francuskojęzycznych i tam rozmawianie po francusku, żeby nabrać płynności i akcentu
 4. Studia z grafiką komputerową

  Konkurencja pewnie jest duża, bo pełno ludzi, którzy lubią grać, uważa, że nada się do pisania gier i idą na informatykę. Dlatego na studiach jest duży odsiew. Ale jeśli czujesz programowanie, to idź, najwyżej załapiesz jakieś poprawki, ale studia skończysz.
 5. WUM

  Na WUM jest pełno kierunków, musisz się bardziej określić.
 6. Problem z wyborem

  Jeśli oceny odzwierciedlają Twoje zainteresowania, to może technologia albo inżynieria chemiczna? Mechanika i budowa maszyn? Mechatronika? Bardziej elektroniczne kierunki albo automatyka i robotyka? Trochę tego jest, musiałbyś przejrzeć oferty.
 7. studia techniczne

  Musiałbyś sprawdzić wymogi rekrutacji na wybranych przez Ciebie uczelniach. Może podadzą progi punktowe z zeszłych lat, to sobie policzysz i porównasz.
 8. studia techniczne

  Nie czytałam wymogów rekrutacyjnych, ale jeśli masz 40 lat, to na 100% będziesz miał egzaminy wstępne, bo pisałeś starą maturę, która nie jest uwzględniana w rekrutacji na uczelnie publiczne. Tak więc musiałbyś pisać od nowa, zapewne matematykę i coś jeszcze plus rysunek. Z jednej strony musiałbyś się tego nauczyć, z drugiej strony słaba matura Cię nie przekreśla. Najważniejsza jest matematyka i rysunek.
 9. Studiowanie prawa w polsce

  Nie wiem, jak jest teraz, ale jeszcze niedawno prawo należało do kierunków, gdzie przyjmowali po 500 osób rocznie na uniwerki plus jeszcze jakieś na "wyższe szkoły", potem ciężej się było utrzymać, a tylko najlepsi robili aplikację (no bo ilu prawników czy sędziów może być). Więc progi były niskie. Być może już przystopowali z tym szaleństwem
 10. Medycyna bez matury z chemii?

  Nie jest konieczna. Czasem jest zamiennie z fizyką lub matematyką. Do tego od kilku lat w Łodzi nie trzeba mieć biologii, bo do wyboru są 2 z 4 rozszerzonych: matematyka, fizyka, biologia, chemia. Czego wymagają na jakich uczelniach, musisz sprawdzić na stronach uczelni. Wszystko a 2018 już musi być.
 11. Chemia medyczna

  Co do wydziałów medycznych na ogólnych uniwersytetach to jest tak w wielu miastach, UJ jest najstarszy, ale Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie i UMK mają już doświadczenie, a jest jeszcze sporo innych, młodszych, np. Uniwersytet w Rzeszowie, Kielcach. Koledze chyba jednak chodziło o uczelnie, które prowadzą chemię medyczną jako kierunek, a to chyba rzeczywiście tylko CM-UJ. W Gdańsku rzeczywiście uczelnie ze sobą mocno współpracują przy kierunkach miedzyuczelnianych. W sumie nawet nie wiem, która uczelnia prowadzi chemię medyczną. A co do samego kierunku, to rozumiem, że koleżanka chwali swój wybór, bo jest zadowolona, ale chyba trochę za bardzo odpłynęła w tym zachwycie Chemik medyczny oczywiście ma większą wiedzę od chemika ogólnego z zakresu chemii leków, biochemii człowieka czy fizjologii, bo takie ma przedmioty na studiach. Ale chemik ogólny ma swoje przedmioty, których na chemii medycznej nie ma albo jest dużo mniej. Jak ja chodziłam w liceum na zajęcia ze studentami chemii ogólnej, to mieli głównie kwantówkę, dość zaawansowaną matematykę czy przedmioty technologiczne (akurat na to nie chodziłam), więc pisanie, że chemia ogólna to uboga krewna medycznej i zatrzymała się na XVIII wieku to tylko podbudowywanie swojego ego Chyba że na UJocie taka beznadziejna chemia, nie wiem, nie mam nic wspólnego z tą uczelnią.
 12. Jakie technikum na studia automatyki i robotyki

  No i dobrze ogarnij fizykę przynajmniej na poziomie liceum / technikum, bo pewnie to zależy od uczelni, ale na niektórych politechnikach na kierunkach typowo technicznych potrafią od razu lecieć z grubej rury i mocno kosić. W Gdańsku na przykład o ile matematyka szła dobrze, zaczynali od rzeczy wręcz zahaczających o liceum, jakaś analiza, te sprawy, to z kilku przedmiotów fizycznych uwalali do powtarzania roku włącznie.
 13. Jakie technikum na studia automatyki i robotyki

  Jeśli oba takie technika masz dostępne w mieście, to kieruj się a) ogólnym poziomem nauczania praktycznego z dziedzin technicznych (w obu technikach uczyć się będziesz podobnych rzeczy, tylko w informatycznym bardziej skierowanych ku konkretnie komputerom) b ) poziomem zdawanej matury z przedmiotów koniecznych w rekrutacji na studia. Możesz być świetnym technikiem, ale jak nie zdasz dobrze matematyki, to możesz się na studia nie dostać.