Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

Karolina8431

Użytkownik
 • Zawartość

  9
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralna

O Karolina8431

 • Tytuł
  Nowicjusz

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 1. Prawo UW 2017- przewidywany próg

  Napisałam już maila do biura rekrutacji, ale odpisali mi, że na razie takich danych nie podają, tylko po zakończeniu rekrutacji.
 2. Rekrutacja na wielu uczelniach już dobiegła końca. Z tego, co zauważyłam, są dwa rodzaje list rezerwowych. Jedne uczelnie robią listę przyjętych z I tury i na listę rezerwową wrzucają wszystkich pozostałych, niezależnie od wyniku punktowego. A inne robią listę przyjętych z I tury, listę rezerwową, na którą jest osobny próg punktowy i listę nieprzyjętych w ogóle, którzy już nie mają żadnych szans na przyjęcie. Czy ktoś z was orientuje się, jakie listy rezerwowe są na UW i UKSW?
 3. Prawo UW 2017- przewidywany próg

  W 2016/2017 było 1520 chętnych na 400 miejsc na UW (3,8 osoby na miejsce), czyli jeszcze bardziej spadło zainteresowanie. Czy ktoś z was ma jakieś przeczucia, czy w tym roku jeszcze bardziej spadnie ilość chętnych? (miejsc dalej jest 400)
 4. Prawo UW 2017- przewidywany próg

  Ja też historię i WOS i jeden język rozszerzony angielski
 5. UAM - druga tura rekrutacji

  Dziś mija termin składania dokumentów na tej uczelni przez osoby zakwalifikowane w pierwszej turze, a do północy można składać przez internet rezygnację z chęci udziału w dalszej rekrutacji albo zgłosić chęć udziału w niej. Wyniki pierwszej tury pojawiły się 7 lipca o północy. Czy myślicie, że nowa lista osób zakwalifikowanych pojawi się dziś o tej samej godzinie? Na stronie uczelni nie ma szczegółowej informacji na ten temat. Z tego, co wiem, kilka osób zrezygnowało z mojego kierunku, ale dalej figurują na liście zakwalifikowanych. Zastanawiam się, czy opłaca się czekać do północy.
 6. Przewidywany próg punktowy na prawo na UW 2017/2018

  Na UW było 400 miejsc na prawo w poprzednich latach i w tym roku jest tyle samo. A liczba chętnych przez ostatnie 10 lat znacznie spadła. W tym roku jest jeszcze mniej osób zdających maturę.
 7. Przewidywany próg punktowy na prawo na UW 2017/2018

  W tamtym roku średnia z WOS-u w kraju to 27%, a z historii 42%.
 8. W poprzednich latach próg punktowy na prawo na UW na studia stacjonarne wynosił ok. 74 punkty. Czy biorąc pod uwagę, że w tym roku matury z WOS-u i historii poszły strasznie słabo w skali kraju (WOS - 26%, historia - 33%, geografia chyba też nie najlepiej) i jest duży niż demograficzny, to czy waszym zdaniem próg ten spadnie? Jeśli tak, to o ile? Dodam, że w 2016 roku było 11,56 osób chętnych na jedno miejsce, a w 2016 już tylko 3,83/miejsce. Liczba chętnych zmniejszyła się około trzykrotnie. Czy w tym roku może być mniej chętnych? Jeszcze 10 lat temu próg wynosił ponad 80-90 punktów, ale zmalał do 74? Czy może jeszcze więcej spaść? Proszę, wypowiadajcie się, co myślicie na ten temat, bo jestem strasznie zdesperowana i czekam niecierpliwie, zdenerwowana na wyniki rekrutacji. A w internecie nie ma nigdzie informacji, ile osób jest aktualnie zarejestrowanych na prawo stacjonarne na UW. Taka informacja jest tylko na Uniwersytecie Łódzkim. W tamtym roku było 1520 osób chętnych na prawo na UW na 400 miejsc? Czy w tym roku będzie ich mnie? Jak myślicie?