Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

Karolina8431

Użytkownik
 • Zawartość

  9
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralna

O Karolina8431

 • Tytuł
  Nowicjusz

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 1. Napisałam już maila do biura rekrutacji, ale odpisali mi, że na razie takich danych nie podają, tylko po zakończeniu rekrutacji.
 2. Rekrutacja na wielu uczelniach już dobiegła końca. Z tego, co zauważyłam, są dwa rodzaje list rezerwowych. Jedne uczelnie robią listę przyjętych z I tury i na listę rezerwową wrzucają wszystkich pozostałych, niezależnie od wyniku punktowego. A inne robią listę przyjętych z I tury, listę rezerwową, na którą jest osobny próg punktowy i listę nieprzyjętych w ogóle, którzy już nie mają żadnych szans na przyjęcie. Czy ktoś z was orientuje się, jakie listy rezerwowe są na UW i UKSW?
 3. W 2016/2017 było 1520 chętnych na 400 miejsc na UW (3,8 osoby na miejsce), czyli jeszcze bardziej spadło zainteresowanie. Czy ktoś z was ma jakieś przeczucia, czy w tym roku jeszcze bardziej spadnie ilość chętnych? (miejsc dalej jest 400)
 4. Ja też historię i WOS i jeden język rozszerzony angielski
 5. Dziś mija termin składania dokumentów na tej uczelni przez osoby zakwalifikowane w pierwszej turze, a do północy można składać przez internet rezygnację z chęci udziału w dalszej rekrutacji albo zgłosić chęć udziału w niej. Wyniki pierwszej tury pojawiły się 7 lipca o północy. Czy myślicie, że nowa lista osób zakwalifikowanych pojawi się dziś o tej samej godzinie? Na stronie uczelni nie ma szczegółowej informacji na ten temat. Z tego, co wiem, kilka osób zrezygnowało z mojego kierunku, ale dalej figurują na liście zakwalifikowanych. Zastanawiam się, czy opłaca się czekać do północy.
 6. Zarejestrowałam się na prawo na 12 uczelni: UW, UKSW, UJ, UMCS w Lublinie, KUL w Lublinie, UMK w Toruniu, UŁ, UG, , UWr, UJK w Kielcach, UAM w Poznaniu, UŚ w Katowicach. Do tego stosunki międzynarodowe i bezpieczeństwo wewnętrzne na UW i UKSW i administracja na UKSW. Moje wyniki matur to: matematyka podstawowa - 96%, język angielski podstawowy 96%, język polski podstawowy - 74%, język angielski rozszerzony - 86%, historia rozszerzona 50%, WOS rozszerzony 43%. Na które z tych uczelni/kierunków mam szanse się dostać? Chyba w całej Polsce nie ma aż tylu ludzi chętnych na prawo, żeby nie starczyło miejsca dla kogoś z moimi wynikami? Wiem, że historia i WOS bardzo słabo, ale przy niżu demograficznym chyba znajdzie się na którejś z tych uczelni to jedno miejsce, chociaż w 2 lub 3 turze?
 7. Na UW było 400 miejsc na prawo w poprzednich latach i w tym roku jest tyle samo. A liczba chętnych przez ostatnie 10 lat znacznie spadła. W tym roku jest jeszcze mniej osób zdających maturę.
 8. W tamtym roku średnia z WOS-u w kraju to 27%, a z historii 42%.
 9. W poprzednich latach próg punktowy na prawo na UW na studia stacjonarne wynosił ok. 74 punkty. Czy biorąc pod uwagę, że w tym roku matury z WOS-u i historii poszły strasznie słabo w skali kraju (WOS - 26%, historia - 33%, geografia chyba też nie najlepiej) i jest duży niż demograficzny, to czy waszym zdaniem próg ten spadnie? Jeśli tak, to o ile? Dodam, że w 2016 roku było 11,56 osób chętnych na jedno miejsce, a w 2016 już tylko 3,83/miejsce. Liczba chętnych zmniejszyła się około trzykrotnie. Czy w tym roku może być mniej chętnych? Jeszcze 10 lat temu próg wynosił ponad 80-90 punktów, ale zmalał do 74? Czy może jeszcze więcej spaść? Proszę, wypowiadajcie się, co myślicie na ten temat, bo jestem strasznie zdesperowana i czekam niecierpliwie, zdenerwowana na wyniki rekrutacji. A w internecie nie ma nigdzie informacji, ile osób jest aktualnie zarejestrowanych na prawo stacjonarne na UW. Taka informacja jest tylko na Uniwersytecie Łódzkim. W tamtym roku było 1520 osób chętnych na prawo na UW na 400 miejsc? Czy w tym roku będzie ich mnie? Jak myślicie?