Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie   

 1. Z ostatniej godziny
 2. Studia dietetyka

  Postanowiłem studiować dietetyke i zakwalifikowalem sie do PSW w Białej Podlaskiej i na Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach... Czy ktoś studiował na tych uczelniach (na innym lub podobnym kierunku) i mógłby wyrazić opinie o uczelni, poziomie nauczania, stypendiach...?
 3. 2 tura rekrutacji, przeniesienie

  Witam, Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak to jest z II tura, na dwóch wymarzonych uczelniach jestem na liście rezerwowej. Dostałam się natomiast na inną uczelnie i tam zawiozłam dokumenty, co mam zrobić w przypadku dostania się do uczelni z list rezerwowych, muszę zabrać swoje papiery z uczelni do której złożyłam/napisać jakieś pismo?
 4. Dzisiaj
 5. Zmiana kierunku PW

  Czy w lutym jest rekrutacją? Wątpię. Napisz do działu rekrutacji czy masz jakieś możliwości. Oni będą wiedzieć czy coś możesz zrobić.
 6. Przenoszenie z uczelni na uczelnię

  Obawiam się że będzie trudno. Często wymagana jest średnia powyżej 4.5 a do tego dobrze uzasadniony wniosek. I jeszcze musi być wolne miejsce.
 7. PWSZ Tarnów

  Zadzwoń do działu rekrutacji lub do dziekanatu i zapytaj.
 8. PWSZ Tarnów

  Właśnie progów nie potrafię znaleźć
 9. Wczoraj
 10. Przenoszenie z uczelni na uczelnię

  Jestem po pierwszym roku, teraz chciałabym dostać się na drugi. Moja średnia to 4,13
 11. Przenoszenie z uczelni na uczelnię

  Cześć, po którym jesteś roku w Siedlcach i jaką uzyskałaś średnią ocen?
 12. Cześć. Mam bardzo duży problem. Mianowicie chciałabym przenieść się z Siedlec do Gdańska na kryminologię. Założyłam już papiery, ale do końca sierpnia ma przyjść list. Okropnie się boje, że się nie uda, a czekanie wcale nie pomaga. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak duże mam szansę? I jak mogę odwołać się w przypadku braku zgody? Pozdrawiam i dziękuję!
 13. Zmiana kierunku PW

  To odrazu zapytam, a jest taka opcja żeby pójść na elektronikę i zapisać się na 2 nabór w lutym na telekomunikację, a jeśli ewentualnie mnie przyjmą "przepisać się"? Czy będą z tym jakieś problemy??
 14. Poza kilkoma kierunkami takimi jak informatyka czy automatyka nasi absolwenci i ich dyplomy są traktowane za nic. Są ludzie którzy ukończyli 2 kierunki na dobrych uczelniach i pracują na linii produkcyjnej.
 15. Zmiana kierunku PW

  Raczej nie będzie to łatwe. Przenieść się też jest dość trudno. Procedura przenosin jest omówiona na forum w dziale dziekanat więc poczytaj.
 16. Zmiana kierunku PW

  Witam, zapisałem się na Politechnikę Warszawską na elektronikę i zostałem przyjęty, co mnie zdziwiło bo niespodziewałem się że tak spadną progi, a teraz zauważyłem że dostałbym się na telekomunikację. Czy mogę jakoś zmienić kierunek, czy to już nie możliwe i czy łatwo będzie mi zmienić kierunek po roku, bo z tego co patrzyłem program w 1 roku jest identyczny oraz ten sam wydział, poniewż interesuję mnie specjalizacja na telekomunikacji. Dokumenty trzeba składać do 17 lipca
 17. Progi o ile mogą spaść

  Porownaj sobie liczbe miejsc w tamtym i w tym roku, jesli zmalala to prog moze wzrosnac. Ale tez dochodza inne czynniki jak liczba absolwentow czy popularnosc kierunku, np dawniej byla moda na humanistyczne kierunki, obecnie jest moda na informatyke. No i matura w tym roku byla latwiejsza niz w tamtym, tez to uwzglednic trzeba. Na Twoim miejscu nie nastawialbym sie na mniejsze progi punktowe, ale wszystko jest mozliwe.
 18. Dlaczego nie jest ceniony za granica ? Ciagle można słyszeć ze inżynierowie czy tam informatycy wyjeżdżają.Właśnie chce mieć rozeznanie który kierunek oferuje najciekawsze perspektywy, najbardziej bym szedł w stronę finansów i logistyki, niestety na publiczna trzeba było zdobyć z mat i ang po ponad 70% wiec zostaje prywatna... i niestety dzwoniłem do wszib i wsei i oferują tylko jeden język. Najbardziej odpowiadają mi te 2 kierunki lecz te na które się dostałem tez wchodzą w grę, dlatego proszę o pomoc w wyborze I tez szkoła prywatna to duza niewiadoma, jeśli chodzi o nauczanie i późniejszy dyplom, pracodawcy oferują mniej po takich uczelniach? Magistrata bym robił na publicznej
 19. Co dalej po Psychologii?

  Faktycznie, mój błąd. Kiedyś było tak że miały być w systemie bolonskim, później się z tego wycofano. Ale koniec końców uczelnia ma wybór.
 20. Tak wiele kwestii. Zastanów się co chcesz w życiu robić a nie strzelasz kierunkami bo może się uda. To zupełnie bez sensu. Na uczelni prywatnej też powinny być 2 języki więc sprawdź dobrze. Jeśli myślisz że po polskiej uczelni wyjedziesz za granicę i ktoś będzie szanował Twój papierek to raczej się mylisz.
 21. Progi o ile mogą spaść

  W tym roku na to bym nie liczył. Uczelni nie opłaca się juz przyjmować aż tak słabych studentów.
 22. Żebyś się nie zdziwiła tą pewną pracą.
 23. Wybór kierunku

  Typowe prace po filologii polskiej: nauczyciel (trudno dostać i słabo płacą), redaktor lub korektor (słabo płacą), inny pracownik wydawnictwa, logopeda, dziennikarz, wszelaka branża kreatywna (czyli PR, marketing, reklama), copywriter, pracownik instytucji kultury. Na słowiańskiej dochodzą tłumaczenia plus możliwość pracy w firmie typu korpo przy obsłudze klienta w tym języku albo przetwarzaniu danych w tymże języku. Ewentualnie nauczanie, ale ludzie uczący się słowiańskich na kursach to u nas nisza. Niemieckiego więcej osób się uczy i na tłumaczenia jest większe zapotrzebowanie (choć sam język to tylko połowa sukcesu, z niemieckiego jest dużo tłumaczeń specjalistycznych, jak choćby technicznych czy finansowych, więc trzeba jakiś podstawy wiedzy z tego też mieć). Plus oczywiście wszelkie duże firmy typu centra usług wspólnych.
 24. Progi o ile mogą spaść

  O ile mogą maksymalnie spaść progi w kolejnych naborach? Jak to było w kolejnych latach na Waszych kierunkach? Czy jest szansa ze próg spadnie o 10 punktów?
 25. Witam. Mam problem z wyborem uczelni i kierunku. Dostałem się na UR na Ekonomie, gospodarkę przestrzenna, inżynierię produkcji oraz na msg na uek. Mam mętlik w głowie i nie wiem co wybrać. Myślałem o ekonomii, zastanowieniu się co chce robić i po licencjacie iść konkretnej w dany zawód, z tym ze na UR jest bardziej rolnicza i są niepotrzebne przedmioty... Można po tym pójść w stronę np fir czy logistyki międzynarodowej na magistra (uek)? Oraz czy lizne tam prawdziwej ekonomii? Oprócz tego dostałem się na gospodarkę przestrzenna, wydaje się lepszym wyborem ale orłem z mat nie jestem, napisałem podstawę na 60 i obawiam się fizyki i rysunku techn... natomiast wiem ze potrafię się przyłożyć... Jeszcze jedna opcja to finanse lub logistyka na prywatnej, w grę wchodzi Kraków (wszib, frycz modrzewski, Wsb (logistyka i transport) oraz wsei - na tych oferowany jest kierunek fir. Ale na prywatnych jest tylko jeden język obcy, a chciałbym realizować dwa... I Niestety gdybym wybrał fir nie mógłbym pracować za granica a to dla mnie jest ważne w przyszłości żeby ewentualnie móc... Studia chce realizować w cyklu dziennym. Proszę o pomoc
 26. Co dalej po Psychologii?

  Już od wielu lat studia psychologiczne nie muszą być jednolite, uczelnia ma wybór.
 27. Etnologia - UJ czy UWr?

  Obie uczelnie dobre, UJ lepszy, bo się łapie do międzynarodowych rankingów. Ale ja za Krakowem nie przepadam, ciężko tam o sensowną robotę albo praktyki, a do tego można od ich powietrza dostać raka płuc.
 28. jak zostac nauczycielką biologii

  Albo zwykła biologia, a potem podyplomowo przygotowanie pedagogiczne. Poza tym licencjat daje możliwość uczenia w podstawówkach i zawodówkach, na liceum trzeba magistra. (Inna sprawa, że nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących jest duża nadpodaż na rynku, więc szansę na prace w zawodzie dość marne).
 1. Pokaż więcej elementów aktywności