Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie   

 1. Wczoraj
 2. pomoc finansowa na studia zaoczne od państwa

  Przeczytaj regulamin pomocy materialnej swojej uczelni to się dowiesz. Studentowi zaocznemu nie przysługuje tylko prawo do zwiększenia stypendium socjalnego z tytułu zamieszkania poza domem (stancja, akademik). Cała reszta - socjalne, specjalne i rektora - na tych samych zasadach co dzienni. Progi dochodowe rzadko spadają poniżej 750 zł, a bywają nawet powyżej 900 zł.
 3. Jakie technikum na studia automatyki i robotyki

  Zgadzam się z przedmówcą. Absolwenci technikum na ogół są gorzej przygotowani z matematyki od ludzi po liceum, więc często mają pod górkę już od pierwszego semestru. Nie idealizowałbym też poziomu nauczania przedmiotów zawodowych. Będąc na początku studiów nie zauważyłem, by osoby po technikach wymiatały np. z mechaniki czy elektrotechniki, chociaż teoretycznie podstawy mieli dawno za sobą. Być może taki spadek poziomu spowodował, że obecnie wielu inżynierów pracuje na stanowiskach, które kiedyś obsadzano technikami - min. utrzymanie ruchu, serwis itd.
 4. pomoc finansowa na studia zaoczne od państwa

  warto też dodać, że przysługuje Ci możliwosć ubiegania się o stypendium naukowe i sportowe.
 5. Jakie technikum na studia automatyki i robotyki

  Ja bym wybrał liceum, bo w technikum trudno pogodzić przedmioty zawodowe i ogólnokształcące. A na studiach, jeśli chodzi o przedmioty techniczne to będziesz miał od podstaw, a matmę czy fizykę musisz znać już na pewnym poziomie. Co do matematyki i fizyki, to chyba admin skończył naukę fizyki na szkole średniej W fizyce jest dużo obliczeń, ale ważniejsza jest znajomość praw fizycznych, a obliczenia nie są skomplikowane, a jedynie trzeba umieć odpowiednio przekształcać wzory. Dobry matematyk może mieć problemy z fizyką, z kolei fizyk nie musi umieć liczyć mediany czy prawdopodobieństwa
 6. pomoc finansowa na studia zaoczne od państwa

  Można ubiegać się o stypendium nawet na prywatnych uczelniach. Co do kryterium to 570zł na członka jest w przypadku ubiegania się o zwiększoną pomoc socjalną, czyli dodatek na wynajem mieszkania. Normalne kryterium wynosi 1040zł lub coś koło tego, tym bardziej, że nie wlicza się w to wszelkich innych świadczeń socjalnych.
 7. pomoc finansowa na studia zaoczne od państwa

  Tryb studiow nie ma znaczenia. Mozesz otrzymac tyle samo ile na stacjonarnych. Kryterium to dochód na członka rodziny, który musi być później 570 zł- nie wiem czy kwota jest aktualna.
 8. Ostatni tydzień
 9. pomoc finansowa na studia zaoczne od państwa

  Ile maksymalnie można otrzymać na zaoczne studia ?
 10. pomoc finansowa na studia zaoczne od państwa

  O jaka pomoc Ci chodzi? Są dostępne stypendia socjalne.
 11. Dzień dobry, Czy mógłby mnie ktoś poinformować czy można uzyskać jakąś pomoc finansową od państwa na studia zaoczne ?
 12. W związku z ogromnym rozwojem PEOPLE zapraszamy do naszego zespołu osoby, którym zależy na realizacji swoich ambicji zawodowych, ciągłym rozwoju i tworzeniu unikalnej wartości dla klientów poprzez ekspertyzę, zaangażowanie i troskę o najwyższe rezultaty. People Sp. z o.o. jest firmą rekrutacyjną, działającą na rynku od 1997 roku, specjalizującą się w kompleksowej rekrutacji i doradztwie personalnym. Oferujemy usługi w zakresie rekrutacji stałych, pracy tymczasowej, outsourcingu oraz doradztwa HR. Do naszych zespołów poszukujemy osób na stanowisko: Researcher Zadania: Wyszukiwanie kandydatów metodą direct search, im jesteś bardziej kreatywny tym lepiej! Wstępna selekcja CV. Wstępne rozmowy z kandydatami. Weryfikacja znajomości języka angielskiego u kandydatów. Ścisła współpraca z Managerem, Team Leaderami oraz zespołem Rekruterów. Budowanie długotrwałych relacji z Kandydatami. Odpowiedzialność za wsparcie kandydata w procesie rekrutacji. Wymagania: Wykształcenie wyższe (licencjat, magister). Mile widziane doświadczenie w branży rekrutacyjnej lub obsłudze klienta. Bardzo dobra znajomość j. angielskiego. Doświadczenie w wyszukiwaniu kandydatów metodą direct search lub pozyskiwaniu danych telefonicznie. Wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne i interpersonalne. Samodzielność oraz pomysłowość podczas wykonywania powierzonych zadań. Oferujemy: Umowę o pracę. Atrakcyjne wynagrodzenie i zestaw benefitów – opieka zdrowotna, Multisport. Możliwość wybrania specjalizacji oraz rozbudowywania organizacji w tym kierunku. Wyjścia i wyjazdy integracyjne. Lekcje języka angielskiego. Dużo nauki, a przy tym dobrą zabawę. Pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie, w środowisku doświadczonych Konsultantów.
 13. Logistyka na WAT

  To faktycznie utrudnia sprawa.
 14. Logistyka na WAT

  Też tak słyszałam. Ogólnie interesuje mnie bardziej Wrocław, ale szukam czegoś w razie w. Niestety każda uczelnia oferująca logistyke wojskową życzy sobie zupełnie inne przedmioty maturalne, co utrudnia nieco sprawę ;/
 15. Rezygnacja ze studiów-punkty ECTS

  Był temat wiele razy, poczytaj proszę. Zarówno w tym dziale jak i w dziale rekrutacja. Najlepiej wpisz w wyszukiwarkę ECTS i masz od razu wyniki
 16. Witam, Chciałabym zrezygnować ze studiów po pierwszym semestrze i od nowego roku akademickiego zacząć nowy kierunek. Jednak w internecie natrafiłam na wiadomość, że jeżeli nie zaliczy się semetru, tym sposobem nie straci się punktów ECTS. Gdy byłoby tak, ze zaliczyłabym cały rok i od nowego roku rozpoczeła inny kierunek mając wykorzystane punkty ECTS musiała płacić za studia. Jest to zapobieganie ,,wiecznym studentom". I moje pytanie: Czy ktoś w najbliższym czasie zrezygnował ze studiów po pierwszym semetrze lub roku i takie coś miało miejsce? Czy to tylko jakieś bzdury? Zapewne był taki temat już, ale byłabym wdzięczna gdyby ktoś mi jasno powiedział o co chodzi
 17. Logistyka na WAT

  Masz wszystko na ich stronie. Studia wojskowe: http://www.wat.edu.pl/?portfolio=logistyka-2 ale też i cywilne: http://www.wat.edu.pl/?portfolio=logistyka Sam wybierasz na co rekrutujesz. Ogólnie WAT to bardzo dobra uczelnia
 18. Logistyka na WAT

  Witam. Jest tutaj może student lub absolwent logistyki wojskowej? Mógłby mniej więcej opowiedzieć jak wyglądają tam studia? Są to studia cywilne czy wojskowe?
 19. Wojskoznawstwo

  Jeśli chcesz być szeregowym to musisz mieć skończone gimnazjum, podoficerem - skończoną szkołę średnią, a jeśli oficerem to studia wojskowe, które w zasadzie ograniczają się kierunków technicznych. Wojskoznawstwo, bezpieczeństwo itp. istnieją po to, by cywile mogli żyć marzeniami, a emerytowani mundurowi mogli sobie dorobić.
 20. Jak pewnie wiecie Od 1 października 2017 roku rozpoczęła swoje działania NAWA, czyli Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej. Jej głównym zadaniem jest inicjowanie i realizowanie programów stypendialnych dla studentów, doktorantów, pracowników naukowych oraz nauczycieli akademickich. Dobra, tyle nudnej teorii, do rzeczy. Co sądzicie o Nawie? W ogóle mieliście z tym czymś do czynienia?
 21. Witam serdeczenie

  Cześć zapraszam do dyskusji
 22. https://www.survio.com/survey/d/I8N4A6V2L4L2K8O2S Proszę o wypełnienie ankiety
 23. Witam serdeczenie

  Cześć, jestem Jowita i od dziś będę użytkownikiem tego forum. Pozdrawiam
 24. Teleskop, czy luneta?

  Także radzę wybrać teleskop - ma znacznie większe powiększenie. Zwierciadlany będzie chyba najbardziej odpowiedni, jakiś mniejszy, ale z odpowiednio dużym lustrem (min. 130 mm), jak EQ2, albo Dobson 6 - te marki Sky-Watcher są najpopularniejsze. powinnaś je znaleźć, jak i inne, lunety zresztą także - nadają się jednak tylko do obserwacji przyrody, ewentualnie Księżyca.
 25. Przeniesienie z uczelni prywatnej na państwową

  Czy są jakieś nowe informacje w tej sprawie? Ja planuję się przenieść z warszawskiego SWPS (prawo) na UŁ od następnego roku.
 26. Przepisanie ocen

  oni mają to w systemie, ale powinnaś napisać
 27. Przepisanie ocen

  Dzięki. I mam jeszcze ostatnie pytanie czy piszac o to zaswiadczenie napisac z jakimi prowadzacymi mialam cwiczenia czy nie trzeba?
 1. Pokaż więcej elementów aktywności