Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie   

 1. Dzisiaj
 2. Studia zaoczne, a poprawka matury w sierpniu

  Tak, na taki kierunek może być trudno.
 3. Studia zaoczne, a poprawka matury w sierpniu

  Z TOP 5 raczej nie, ale skoro tylko 1 uczelnia w Krk ma ten kierunek, to pewnie dla tych z opóźnionym zapłonem, już marne szanse na dostanie się... Btw, chodzi o Filmoznawstwo.
 4. Cześć, Jeśli ktoś miałby chwilę czasu i chciałby mi pomóc w zbieraniu danych do mojej pracy licencjackiej to wstawiam ankietę do wypełnienia. Ankieta dotyczy bankowości elektronicznej PKO BP i mBanku. Z góry dzięki za pomoc https://goo.gl/forms/UhzKQqZ0urLEw8vs1
 5. Wczoraj
 6. Widziałem ten link. Od osoby odpowiedzialnej za rekrutację na FAIS usłyszałem, że oni nie wezmą nikogo, kto z przedmiotów na 1 stopniu związanych z informatyką nie uzbiera przynajmniej 100 ECTS (porównują, co ja miałem na pierwszym stopniu, a co oni) - nawet, jak będą wolne miejsca. Dziwna sprawa, bo widziałem listy osób przyjętych z zeszłego roku i sporo osób miało... 0 pkt na rekrutacji. Mimo wszystko zaaplikuję i zobaczę, czy coś z tego wyjdzie.
 7. Studia II stopnia

  Raczej na filologię polską Cię nie przyjmą. Zbyt duże różnice programowe. Co do nauki w szkole to potrzebny jest kurs pedagogiczny
 8. Studia II stopnia

  Cześć. Czy posiadając lic z dziennikarstwa mogę rekrutować się na studia 2 stopnia socjologii i filologii polskiej? Czy mając potem dyplom 2 stopnia filologi polskiej bez lic z tego kierunku, można uczyć w szkole j.polskiego?
 9. Finanse i rachunkowość - studia dla każdego:)

  To nie będzie łatwe. Właściwie niemożliwe. Są zbyt duże różnice programowe. Możesz po prostu zacząć studia od nowa na FiR i jeśli to ta sama uczelnia to wykładowcy mogą się zgodzić na przepisanie ocen.
 10. Finanse i rachunkowość - studia dla każdego:)

  Witajcie forumowicze, ja mam pewna zagwozdke... Otoz koncze 1 rok prawa.. Wszystko mam fajnie pieknie pozaliczane, sesje letnia raczej tez zdam bez problemu... Ale chcialbym sie przepisac... Na finanse i rachunkowosc wlasnie. I boje sie ze bede musial zaczynac od 1 roku a chcialbym niektore przedmioty (chociaz bylyby to chyba tylko WF i ewentualnie j. angielski) po prostu przepisac a te ktore byly na 1 fir-u roku po prostu nadrobic jakos tylko nie wiem czy tak sie da... Nie chce miec roku w plecy a wybor prawa chyba byl zbyt pochopna decyzja i bledna.... Co mam w tej sytuacji robic, myslicie ze jest jakas szansa rozpoczac fir od 2 roku ? Pozdrawiam
 11. Cześć jestem studentką V roku zarządzania w turystyce. Piszę pracę na temat działań proekologicznych w hotelarstwie. Jeśli kiedykolwiek korzystaliście z takich usług, proszę o pomoc. Będę wdzięczna za każdą odpowiedź. https://goo.gl/forms/66XLFynOlsHxBYgv1
 12. Zarządzanie i inżynieria produkcji - chemia

  Jeśli jest tam chemia to jako przedmiot poboczny. Najważniejsza jest matematyka więc się nie martw.
 13. Witam, chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś jest/był na kierunki zarządzanie i inżynieria produkcji i jak wygląda chemia na pierwszym roku i czy przewija się przez pozostałe semestry. Pytam ponieważ sam bardzo chciałem wybrać się na zarządzanie i inżynierię produkcji, ale nie miałem chemi od pierwszej klasy technikum, więc trochę mnie to przeraża. Czy osoba która miała chemię pare lat temu da radę sie nauczyć i zaliczyć na przyzwoitym poziomie ten przedmiot?
 14. Ostatni tydzień
 15. Rezygnacja ze studiów

  Dla jasności jeśli ktoś skończył 1. stopień to nie musi oddawać legitymacji do dnia 31 października roku ukończenia tych studiów. Jakie to ma znaczenie czy te dokumenty są Ci potrzebne? Chcesz to odbierasz, nie chcesz to nie odbierasz.
 16. Inż materiałowa, MiBM, transport

  Po kolei: - Transport to taki trochę sztuczny kierunek. Na wydziałach mechanicznych i pokrewnych jest okrojoną mechaniką, na budowlanych okrojonym budownictwem itd. - Jeśli chce się mieć stosunkowo łatwy i ponadprzeciętny finansowo start to chyba jedyną sensowną (stricte inżynierską) opcją w ramach MiBM/IM jest spawalnictwo. Zresztą pełen obraz sytuacji znajdziesz po wklepaniu w wyszukiwarkę "zarobki inż. mechaników". Temat rzeka.
 17. Automatyka i robotyka UZ

  Studiuję automatykę i robotykę na UZ. Jestem na czwartym semestrze. Odpowiem na wszelkie pytania.
 18. Rezygnacja ze studiów

  To akurat jest słabe. Takie przyzwolenie na oszustwo. Pytanie czy też warto pochlebiac zlodziejom czy ludziom jeżdżącym bez biletów.
 19. Studia niestacjonarne

  Ale i tak na studia niestacjonarne trzeba złożyć dokumenty, potem podpisać umowę o odpłatnościach itd. Nikt Cię w płacenie bez Twojej woli nie wrobi
 20. Witam W celu wykonania badań do pracy magisterskiej potrzebuję jeszcze sporo wypełnionych ankiet. Ankieta dotyczy wpływu terroryzmu na ruch turystyczny we Francji. Jest ona łatwa oraz krótka. Wykonanie jej zajmie maksymalnie 5 min. Byłbym bardzo wdzięczny za wykonanie jej. Z góry dziękuję za pomoc. Link do ankiety: https://goo.gl/forms/RRtcfnvwDWj5eDyH2
 21. Studia niestacjonarne

  Na niektórych uczelniach masz osobną rekrutację z osobną wpłatą rekrutacyjną, na innych masz tylko podpisać, że chcesz brać udział w dalszej rekrutacji na niestacjonarne, na jeszcze innych z automatu, ale dopiero jak nie dostaniesz się na stacjonarne. Musisz sprawdzać na stronach konkretnych uczelni.
 22. Rezygnacja ze studiów

  Nasza uczelnia do obiegówki dołączała gotowe pismo o zgubieniu legitymacji xD
 23. Jasnym jest że jeśli będzie im brakowało kandydatów to przyjmą. Jednak w pierwszej kolejności wezmą swoich a w drugiej po kierunku tozsamym
 24. Inż materiałowa, MiBM, transport

  No sprawdziłem progi ustalone przez polibude na 18/19 i te kierunki o których pisze to się łapie. Czytałem, że MiBM to taki transport z rozszerzeniem i że po MiBM można robić to samo co po transporcie, a w drugą stronę już nie. Z taką opinią się spotkałem czytając właśnie o transporcie. A co do samej MiBM chciałbym wiedzieć jakie są perspektywy zarobkowe i ogólnie praca, bo czytałem że jest raczej średnio.
 25. Inż materiałowa, MiBM, transport

  Progi w tym roku poszły mocno w górę, sprawdź. Z takim wynikiem nie przekroczysz już ustalonego minimum. Generalnie Politechnika radykalnie ogranicza przyjęcia i pozbywa się studentów młodszych lat studiów. To już nie te czasy, kiedy brano wszystkich jak leci. Wszystko jest do ogarnięcia, jeśli się człowiek przyłoży. To znaczy co chcesz wiedzieć?
 26. Inż materiałowa, MiBM, transport

  Nawigacja i MiBM jest na AM, gdzie nie ma progów, a reszta na PG z progami. Z tym, że na wszystkie progi z tych kierunków się łapie i dodatkowo mam lepsze wyniki niż ostatnia osoba z rekrutacji 17/18, więc czemu miałbym się nie dostać?
 27. https://www.erk.uj.edu.pl/studia/4223/1/s Nic nie napisali o wymogu ukończenia podobnego kierunku. Z tego wynika, że najwyżej dostaniesz mniej punktów rekrutacyjnych. Może być problem nie jest żadną odpowiedzią.
 28. Rezygnacja ze studiów

  Tak, trzeba oddać legitymację. Wiele osób jest oszustami i mówią że zgubili ale wiem że uczelnie starają się ukrocic ten proceder.
 1. Pokaż więcej elementów aktywności